Doplňky, na které byste u svého auta nikdy neměli zapomenout

Mnohdy je pro nás auto miláčkem, kterému věnujeme spoustu péče. Chceme, aby nejen dobře jezdilo, ale také dobře vypadalo. V některých případech můžeme propojit praktické doplňky i s estetickým vylepšením. O které se jedná?

i Zdroj fotografie: Aleksandr Kondratov / Shutterstock
                   

Poklice na kola

Poklice jsou oblíbeným doplňkem zejména pro zimní pneumatiky. Jejich hlavní funkcí je ochrana před poškozením a nečistotami, ovšem staly se také populárním prostředkem k vylepšení celkového vzhledu auta. Velikost poklic se odvíjí od velikosti kol, na které je chcete nasadit. Vzhled už pak záleží jen na vás. Pokud toužíte po luxusních poklicích na kola, volte pochromovanou úpravu. Vybírat však můžete i celoplošné kryty, jejichž hlavním účelem je ochrana, nebo barevné paprskové poklice pro sportovní vzhled. Tento praktický doplněk dokáže snadno pozměnit vzhled celého auta.

Autokoberce

Koberečky by měly být nedílnou součástí každého vozu, pokud máte rádi pořádek a nechcete mít auto plné nečistot. Vybírat můžete z různých materiálů, jejich nejdůležitější vlastností by měla být odolnost a snadná údržba – proto jsou tak oblíbené gumové autokoberce. Pokud toužíte po větším luxusu, můžete se setkat také s nabídkou rohoží z umělé kůže. Při výběru je důležité zvolit správné rozměry, abyste měli jistotu, že koberečky perfektně padnou a budou tak spolehlivou ochranou. Většinou vám prodejci výběr usnadní pomocí kategorií rozdělených podle značek a typu auta, snadno tak rozlišíte mezi ochrannými koberci Octavia, Rapid, nebo Superb.

Praktické doplňky

Mezi další doplňky, které oceníte z praktického hlediska a zároveň ozvláštní vzhled vašeho auta, mohou patřit také osvěžovače vzduchu. Ty už totiž dávno neznamenají pouze papírové stromečky. Pořídit si můžete třeba i roztomilé barevné panáčky, kteří projasní interiér vašeho vozu, a navíc nabízí různé vůně podle vašich preferencí.

Autokoberečky a poklice na kola jsou základním vybavením, které by vám nemělo chybět na žádném autě. Nejen, že jsou velmi praktické, ale navíc mohou posunout celkový dojem vašeho auto na vyšší úroveň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou