Doporučujeme pohodlné ojeté limuzíny, na které stačí maximálně 200 tisíc

                   

Chtít komfortní a pohodlnou jízdu, to není nic špatného. Kdo se poohlíží po ojetém autě a toto by měla být jedna z priorit, měl by sáhnout po takzvaných limuzínách. Konkrétně se o těchto vozech mluví jako o automobilech ze segmentu F. Které lze s klidným svědomím doporučit?

i

Mercedes S-Class W220

Osvědčená značka a jeden z velmi známých vozů. To je Mercedes S-Class W220, který jako limuzína rozhodně nezklame. Tedy až na dvě věci. Tou první jsou problémy s pneumatickým odpružením a tím druhým rizikem je vznik koroze. Pokud tato dvě negativa pominete, tak se dá říci, že vás Mercedes S-Class W220 patrně nezklame. Auto nabízí komfort, nabízí dostatek místa i slušnou výbavu. A i celkem dobrý výkon. Ideální variantou jsou benzínové motory V8, nesoucí označení S430 a S500. V případě zájmu o naftový motor přijde vhod taktéž V8, s označením S400 CDi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

BMW řady 7 E65 / E66

Sedmičkový Bavorák je také osvědčenou kvalitní volbou, se kterou nelze ani po letech šlápnout vedle. BMW řady 7 ve variantě E65, popřípadě E66. Klady tohoto vozu, je zcela dokonalý, designově velmi povedený interiér, či i možnost využívat v případě zájmu manuální řazení pod volantem. Auto je doslova prošpikováno elektronikou, klade důraz na pohodlnost a na první pohled má styl. Na druhou stranu právě ekonomika, nebo první systémy iDrive mohou být tím, co se může v případě vlastnictví tohoto vozu pokazit. Jinak jde ale o slušnou volbu, zvláště v případě dieselového motoru s označením 730d, který je opravdový držák, což ostatně poznáte i při pohledu na tachometry prodávaných vozů. I proto je z důvodu vysokého nájezdu u tohoto motoru často lepší sáhnout po naftovém motoru V8, popřípadě po benzinové verzi 730i. Alternativně dokonce i po benzinovém motoru V8, či dokonce i V12.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Audi A8

I model Audi A8 je znám svou určitou výjimečností. Budeme-li se držet našeho rozpočtu, je správnou volbou model Audi A8 s označením D3, tedy druhé generace celkem populárního vozu, jehož design však dokáže působit i celkem decentním a velmi elegantním dojmem. Unikátem vozu je rozhodně široká škála moderní výbavy, jako třeba multimediální systém MMI, nebo také Audi Side Assist pro hlídání aut v mrtvém úhlu. Opomíjet samozřejmě nelze ani pohon všech čtyř kol, který v kombinaci s dobrým motorem slibuje i slušné jízdní vlastnosti. V případě benzinu je slušnou volbou motor V8 MPI o objemu 4,2 litrů. Pokud máme doporučit motor naftový, tak zcela určitě sáhněte po třílitrovém motoru V6, popřípadě po motoru V8 TDI s objemem 4,2 litrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Lexus LS430

Nemusí to být jenom německé auto, které splní naše požadavky na slušnou a kvalitní limuzínu. Dobrou volbou může být také Lexus LS430, který se umí odlišit už svým designem, a také svou kvalitou a odolností. K té přispívá i to, že majitelé těchto aut se o ně obvykle poměrně dobře starají. V případě volby motorizace to už ale s Lexusem až tak růžové není. V případě benzinu to bude motor V8 o objemu 4,3 litrů, který nabídne výkon 300 koní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou