Doporučujeme pohodlné ojeté limuzíny, na které stačí maximálně 200 tisíc

                   

Chtít komfortní a pohodlnou jízdu, to není nic špatného. Kdo se poohlíží po ojetém autě a toto by měla být jedna z priorit, měl by sáhnout po takzvaných limuzínách. Konkrétně se o těchto vozech mluví jako o automobilech ze segmentu F. Které lze s klidným svědomím doporučit?

i

Mercedes S-Class W220

Osvědčená značka a jeden z velmi známých vozů. To je Mercedes S-Class W220, který jako limuzína rozhodně nezklame. Tedy až na dvě věci. Tou první jsou problémy s pneumatickým odpružením a tím druhým rizikem je vznik koroze. Pokud tato dvě negativa pominete, tak se dá říci, že vás Mercedes S-Class W220 patrně nezklame. Auto nabízí komfort, nabízí dostatek místa i slušnou výbavu. A i celkem dobrý výkon. Ideální variantou jsou benzínové motory V8, nesoucí označení S430 a S500. V případě zájmu o naftový motor přijde vhod taktéž V8, s označením S400 CDi.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

BMW řady 7 E65 / E66

Sedmičkový Bavorák je také osvědčenou kvalitní volbou, se kterou nelze ani po letech šlápnout vedle. BMW řady 7 ve variantě E65, popřípadě E66. Klady tohoto vozu, je zcela dokonalý, designově velmi povedený interiér, či i možnost využívat v případě zájmu manuální řazení pod volantem. Auto je doslova prošpikováno elektronikou, klade důraz na pohodlnost a na první pohled má styl. Na druhou stranu právě ekonomika, nebo první systémy iDrive mohou být tím, co se může v případě vlastnictví tohoto vozu pokazit. Jinak jde ale o slušnou volbu, zvláště v případě dieselového motoru s označením 730d, který je opravdový držák, což ostatně poznáte i při pohledu na tachometry prodávaných vozů. I proto je z důvodu vysokého nájezdu u tohoto motoru často lepší sáhnout po naftovém motoru V8, popřípadě po benzinové verzi 730i. Alternativně dokonce i po benzinovém motoru V8, či dokonce i V12.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Audi A8

I model Audi A8 je znám svou určitou výjimečností. Budeme-li se držet našeho rozpočtu, je správnou volbou model Audi A8 s označením D3, tedy druhé generace celkem populárního vozu, jehož design však dokáže působit i celkem decentním a velmi elegantním dojmem. Unikátem vozu je rozhodně široká škála moderní výbavy, jako třeba multimediální systém MMI, nebo také Audi Side Assist pro hlídání aut v mrtvém úhlu. Opomíjet samozřejmě nelze ani pohon všech čtyř kol, který v kombinaci s dobrým motorem slibuje i slušné jízdní vlastnosti. V případě benzinu je slušnou volbou motor V8 MPI o objemu 4,2 litrů. Pokud máme doporučit motor naftový, tak zcela určitě sáhněte po třílitrovém motoru V6, popřípadě po motoru V8 TDI s objemem 4,2 litrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Lexus LS430

Nemusí to být jenom německé auto, které splní naše požadavky na slušnou a kvalitní limuzínu. Dobrou volbou může být také Lexus LS430, který se umí odlišit už svým designem, a také svou kvalitou a odolností. K té přispívá i to, že majitelé těchto aut se o ně obvykle poměrně dobře starají. V případě volby motorizace to už ale s Lexusem až tak růžové není. V případě benzinu to bude motor V8 o objemu 4,3 litrů, který nabídne výkon 300 koní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články