Kamion začal předjíždět druhý kamion. Řidič Volva chtěl ušetřit 60 vteřin a rozhodl se podjet všechny odstavným pruhem, skončilo to děsivou nehodou

Někteří řidiči by si měli uvědomit, že svým neopatrným chováním ohrožují sebe i své okolí. Být na silnici ohleduplný vůči ostatním patří k základním pravidlům silničního provozu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOP CHAM
                   

Jestliže jezdíte autem, určitě jste už potkali mnoho bezohledných řidičů, kteří si neuvědomují, co mohou způsobit svým chováním. Jelikož si stále více lidí pořizuje palubní kameru, dostává se na internet mnoho videí, na nichž jsou zachyceny dopravní nehody a také to, jaká situace jim předcházela. V některých případech je očividné, že se řidiči před bouračkou nechovali příliš ohleduplně nebo si chtěli cestu urychlit.

Nechtěl s předjížděním počkat

Občas jsou mezi námi takoví šoféři, kteří zkrátka nemohou počkat při předjíždění a začnou ihned jednat, aniž by si uvědomili, že tak ohrozí sebe i ostatní. Častým příkladem je předjíždění v křižovatce, kdy objedou auto před nimi, protože se příliš pomalu rozjíždí. Dalším jsou situace na dálnici, když levým pruhem předjíždí kamion jiný nákladní vůz v pravém pruhu a řidič rychlejšího osobního auta za nimi nechce čekat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další případ, v němž sehrál hlavní roli nezodpovědný řidič, se stal i na jednom úseku dálnice A2 u Poznaně. Celá situace byla zaznamenána na video. Jeden z dalších účastníků provozu měl totiž na své palubní desce kameru. Z videa je vidět, že řidič Volva se rozhodl opravdu špatně a pravděpodobně ani nečekal, co svým chováním může způsobit. Jedno je však jisté, nechtěl čekat, a proto se rozhodl pro riskantní manévr.

Rozhodl se pro jízdu odstavným pruhem

Normální cestu po dálnici mírně znepříjemnilo ostatním řidičům to, když jeden kamion začal předjíždět druhý. Tím pádem všechny ostatních vozidla za nimi musela lehce zpomalit a nikdo je nemohl předjet. Jeden šofér Volva však odmítl tuto situaci trpět a chtěl se za každou cenu dostat před tyto kamiony. Jelikož nejspíš hodně pospíchal, rozhodl se je předjet odstavným pruhem.

iZdroj fotografie: Volvo

Hned poté, co předvedl tento riskantní manévr, se stalo na dálnici neštěstí. Řidič Volva se zařadil zpět do jízdního pruhu, ale došlo ke kontaktu s jiným vozidlem. Kvůli jeho neopatrné jízdě a velice riskantnímu manévru došlo k bouračce, a přitom by stačilo počkat jen pár sekund, než kamion předjede nákladní vozidlo v pravém pruhu. Poté by mělo Volvo volný průjezd a nemuselo by dojít k podobnému neštěstí.

S jakým bezohledným chováním jiného řidiče na silnici jste se setkali naposledy?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články