Dopravní prostředek tohoto řidiče byl spíše vrakem, než autem. Jaké tresty ho nyní čekají?

                   

Že se po silnicích pohybují velmi stará vozidla, to není nic výjimečného. Ve většině případů ale prošly technickou kontrolou a tak o nich můžeme říci, že jsou způsobilé provozu. Jinak tomu bylo v těchto dnech v Polsku, kde policisté z Bychawy zastavili velmi kuriózní vozidlo. Pokud je něco vrakem, tak rozhodně toto.

Starý Citroën vypadal jako vrak po nehodě

Když policisté dané auto viděli, nemohli uvěřit vlastním očím. Starší Citroën byl opravdu ve stavu, kdy více připomínal vrak než auto. V podstatě to vypadalo, jako by byl po nehodě, ale jeho majitel neváhal a když to šlo, pokračoval s ním v jízdě. Nutno říci, že jejich úvaha nebyla daleko od pravdy.

Vůz zakoupený na vrakovišti

Když policisté vůz zastavili, muž za volantem začal ihned vysvětlovat své počínání. Dokonce také prozradil, kde k autu přišel a proč tak vypadá. A odpověď vás rozhodně rozesměje, jelikož on toto auto koupil. A to na autovrakovišti, kde bylo vedeno již jako vyřazené. Logicky tak nemělo značky, nebylo hlášené a na silnici nemělo co dělat.

i

Chybělo mu toho více než dost

Na fotografiích můžete vidět, jak auto vypadalo. To, že bylo koupené na vrakovišti vzhledem k jeho stavu byla pravděpodobně pravda. Promáčklá přední kapota, nedržící zadní okno, pomačkaná karoserie, chybějící světla a nárazníky, ale i poškozená okna. V tomto někdo skutečně brázdil polské silnice. Samozřejmostí je i to, že auto nemělo příslušné pojištění, což už je jenom třešnička na dortu.

i

Muž za volantem měl zákaz řízení a byl opilý

Tím to příběh stále nekončí, jelikož když už policisté nějak rozdýchali stav daného auta, začali se zaměřovat na řidiče. První šok nastal ve chvíli, když zjistili že nemá řidičské oprávnění a že je mu vysloven zákaz řízení. Druhý šok přišel hned po chvíli, když byla provedena dechová zkouška na alkohol. Ta ukázala, že muž rozhodně nejel střízlivý. Přístroj ukázal 2,5 promile alkoholu a v tu chvíli bylo i jasno o tom, proč vůbec na silnici v tomto vraku vyjel. V daném stavu mu muselo mít vše jedno.

Jak vše dopadne?

To už záleží na orgánech činných v trestním řízení a samozřejmě i na tom, jak rozhodne soud. Zde případ zcela určitě skončí, jelikož věcí kterých se mladík dopustil je více než dost. A rozhodně nejde o mírné přestupky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články