Dosloužilo vám vaše vozidlo? Nechte jej ekologicky zlikvidovat!

                   

Potřebujete své vozidlo vyřadit z provozu a tím spojené evidence? Jednou z možností je nechat jej tzv. ekologicky zlikvidovat. Z následujícího článku se dozvíte, o jaký proces se jedná, z jakých kroků se skládá a jaké dokumenty k němu musíte předložit.

V české legislativě se často používá pojem „vozidlo s ukončenou životností“. Tím se ekologicky zlikvidovaný vůz stane. Tomuto kroku ovšem předchází řada administrativních i technologických procesů, s nimiž vás v následujícím článku seznámíme.

Povinnost vozidlo ekologicky zlikvidovat stanovuje zákon!

V první řadě bychom vás rádi upozornili, že povinnost vozidlo ekologicky zlikvidovat ze zákona má každý motorista, který svůj vůz hodlá vyřadit z provozu, a tím pádem i evidence. K trvalému odepsání tak může dojít jedině na základě dokladu vystaveného vrakovištěm, které likvidaci bude provádět.

Proces ekologické likvidace

Jak to probíhá? Vozilo dopravíte (popřípadě jej necháte odtáhnout) na autorizované autovrakoviště disponující oprávněním pro likvidaci vozů. K samotnému úkonu bude zapotřebí velký technický průkaz od vozidla a váš průkaz totožnosti. Od vrakoviště získáte obě registrační značky vozu a zmíněný doklad o ekologické likvidaci. S těmi se pak dostavíte na registr vozidel, vyplníte formulář, a vůz tak v ten okamžik bude oficiálně vyřazen z provozu.

Likvidace je zdarma!

Ekologickou likvidaci vozidel všech značek, jenž se také říká ekologické vrakování, zdarma provádí například Autovrakoviště Morava, které je odborným pracovištěm a oficiálním partnerem německé společnosti CALLPARTS System a jako takové je autorizováno pro likvidaci vozů značek Škoda, Volkswagen, Audi, Seat i BMW.

Legálně a ekologicky!

Společnost vozidla likviduje legálními a především ekologickými způsoby, odtud také pojem ekologická likvidace vozidel. Součástí služeb je i možnost odtahu na náklady společnosti. Vás tak zvrakování vozu nebude nic stát. Naopak je možné, pokud to stav vozidla alespoň trošku umožní, že za něj ještě něco dostanete. V každém případě za něj obdržíte doklad nezbytný pro odhlášení vozu z evidence vozidel. Bez něj se totiž neobejdete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články