Doslova jedno za druhým. Volkswagen příští rok představí 34 aut

                   

Volkswagen odtajnil své plány pro rok 2020 a ty ukazují, že značka rozhodně nechce zahálet. Bude tomu přesně naopak, jelikož číslo, které padlo, které má značit počet aut, které mají být představeny, je 34. Je jasné, že se jedná o ohromující číslo, ze kterého vychází, že každý měsíc v roce by měly světlo světa spatřit hned tři nové modely. To jenom potvrzuje dominanci a velikost značky na celosvětovém automobilovém trhu.

Co bude dominovat?

Volkswagen samozřejmě tají o jaká konkrétní auta půjde, ale víme alespoň to, v jakém segmentu se budeme držet. Naprostým základem mají být klasická SUV a crossovery. Tedy verze městských SUV. Další oblastí, na kterou se chce značka soustředit budou vozy využívající elektřinu. Tedy jak klasické elektromobily, tak i hybridy. Ostatně už přes časem Volkswagen prohlašoval, že budoucnost vidí právě v elektřině, a tak se dá očekávat, že už v roce 2020 půjde za svými slovy.

Že to VW myslí s elektřinou vážně, to dokládá i výše investic, která je spojena s využitím elektřiny v autech. Mluví se o částce 19 miliard euro. Velkou část těchto peněz spolkne vývoj hybridních systémů, které budou založeny na kombinaci elektromotoru s pohonnou jednotkou 1.4 TSI. Ty se ukazují jako skvělá volba, a tak je jasné, že je chce automobilka i nadále vylepšovat a tlačit kupředu.

Ne všechna auta půjdou na evropský trh

Pokud vám číslo 34 přijde až astronomické, je třeba připomenout, že ne všechny vozy jsou určené jenom pro Evropský trh, který je nám nejbližší. Nezapomínejme i na řadu světových trhů, protože řada vozů bude určena výhradně pro ně. Primárně bude dominovat Čína, která je pro automobilky poslední roky naprosto klíčovým odbytištěm. Mluví se dokonce o tom, že právě pro tento trh by měla být určená až dvacítka modelů. Zda se některé podívají následně přece jenom i do Evropy, na to je dost brzy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články