Drobnosti, které řada řidičů podceňuje. Přitom výrazně prodlužují životnost vozu

                   

Každý chce, aby mu jeho auto sloužilo pokud možno co nejdéle. Mnoho majitelů si však neuvědomuje, že na to mají velký vliv právě oni sami. Jsou věci, často drobnosti, které podceňujeme a zanedbáváme. Přitom právě ty mohou mít na životnost auta velký vliv. O co jde?

Výměna oleje v motoru

Každý ví, že olej v autě musíme měnit. Mnoho lidí si však neláme hlavu jak s tím, aby byl doporučen výrobcem předepsaný interval, nebo s tím, aby byl použitý kvalitní a doporučený olej. Obě věci přitom výrazně zvýší životnost motoru, který může při správné výměně sloužit podstatně déle. Opomenout by se neměla ani potřeba kvalitního filtru, který má na životnost taktéž velký vliv.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Výměna oleje v převodovce

Jsou lidé, kteří ani netuší, že by se olej v převodovkách měl měnit a že i zde jsou od výrobce auta dány jasně stanovené servisní intervaly. Právě při jejich dodržování se může životnost převodovky výrazně zvýšit. A to jak pokud jde o její spolehlivost, tak samozřejmě také její výdrž, bez nutností případných servisních nákladů.

Výměna svíček

I to je něco, co mnoho lidí podceňuje. Přitom to jsou právě zapalovací svíčky, které jsou nezbytné k tomu, aby mohlo dojít k zapálení směsi paliva v motoru. Špatné fungování svíček může vést ke špatnému spalování a tedy k horší funkčnosti motoru a následně k dalším možným problémům. I zde je vhodné dodržovat servisní intervaly.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vypínání systému start/stop

Proč je ve vozech? Je to hlavně kvůli ekologii. Vypnutím motoru nedochází ke spalování a tedy ani k tvorbě emisí. Zároveň dokáže tento systém také šetřit palivo. V tomto směru mu není co vytknout. Na druhou stranu ale neustálé startování motoru může vést k problémům, hlavně pokud jde o startér a akumulátor. Pokud s vozem během jízdy párkrát zastavíte, nejde o nic vážného. Popojíždění v koloně se však může na zmíněných prvcích dost negativně podepsat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články