Držení volantu o vás vypoví, jakou máte povahu

                   

Dříve, než si povíme, co o vás držení volantu vypoví, se zaměříme na samotné „správné držení volantu.“ Málokterý řidič se drží správného držení, které má velký vliv na reakce při krizových situacích. Špatné držení volantu může být velmi nebezpečné při dopravní nehodě, kdy vám ruce airbag přinejmenším vystřelí proti obličeji.

Za deset dvě nebo tři čtvrtě na tři?

V autoškolách se ještě nedávno učilo jako správné držení volantu „za deset dvě,“ dneska se za bezpečné držení volantu udává poloha „tři čtvrtě na tři“.

Frajerské držení volantu vám dává pocit mladistvosti. Kritickou situaci ale neuřídíte a cool image vám bude k ničemu, když nebudete mít co řídit. Navíc, pokud dojde k nehodě, vystřelený airbag vám může dokonce zlomit ruce. A to nejčastěji v poloze, kdy máte ruce přes volant.

Pojďme se podívat, co o vás vypovídá poloha rukou na volantu:

Minimalisté

Držíte volant jednou rukou? Pak se řadíte podle průzkumů k lidem, kteří žijí svůj život co nejjednodušeji. Nemáte rádi zbytečné komplikace, vyhýbáte se nepříjemným situacím, ke štěstí si vystačíte s pár přáteli, které znáte od dětství, maximálně od školy. V žádném případě nejste nudní! Milujete férové jednání, stabilitu a lidi, na které se můžete vždy a stoprocentně spolehnout. Lidé na vás zase ocení to, že z každé životní situace vybruslíte s nadhledem.

Logici

jedna ruka nahoře, druhá ruka dole. Toto držení volantu je charakteristické pro rozumné lidi. Jaké vlastnosti vás vystihují? Jste spolehliví, dokážete se dobře rozhodnout a nevidíte problémy tam, kde nejsou. Často si za vámi chodí pro radu přátelé, rodina, ale i vaši nadřízení. Časté změny nálad jsou u vás na denním pořádku, ale naštěstí je umíte držet pod kontrolou, takže nehrozí žádná zběsilá jízda, ani rozbité nádobí.

Mírumilovní lidé

Drží volant bohužel nejnebezpečněji a to uprostřed. Bytostně nesnášíte konflikty, vyhýbáte se krizovým situacím, a když někdy zvýšíte hlas, ostatní tím zaskočíte, protože se to stává zřídkakdy. Snažíte se, někdy i nevědomky, strkat nos kam nemáte, protože se snažíte napravit vztahy mezi ostatními lidmi. Problémy, které vás v životě potkají, řešíte mírnou cestou, bez překážek.

Perfekcionisté

Řídí jako jezdci F1. Tak, jak vás to učil instruktor v autoškole. Libujete si v dokonalosti, vše u vás zapadá do správných kolejí a nikdy nevybočujete z davu. Lidé, držící volant tak, jak se sluší a patří, jsou v pracovním životě velmi úspěšní. Zaměřují se na plnění cílů postupně, jdou si potichu za svým. Ostatní vás tajně mají za vzor a chtějí být jako vy. Docela dobře na vás sedí rčení „Tichá voda, břehy mele…“

Panikáři

Pokud se vaše ruce často setkávají na horní části volantu, pak patříte k lidem, kteří často bojují s nervozitou. Vše, co uděláte, po sobě několikrát kontrolujete. Jste ochotni se vrátit domů, abyste se ujistili, že jste zamkli.  Často se setkáváte s úzkostí, která vám znepříjemňuje život. Naštěstí kolem sebe máte spoustu fajn lidí, kteří vás dokážou uklidnit a podpořit. Vidí ve vás spolehlivého člověka, kterým vy doopravdy jste.

Dobrodruzi

Milujete nekončící zábavu, táhne vás to do dálek a nechcete zakotvit v zajetých kolejích? Pak vám zřejmě dost často spadne pravá ruka na střed volantu. Pokud se vám zachce, klidně skočíte padákem, jedete na několikadenní výlet, aniž byste někomu předem řekli o dovolenou a máte spoustu aktivit, o které se nenecháte připravit. Bohužel v životě dost často narážíte na lidi, kteří váš životní styl nesdílí, ale naštěstí ho respektují.

Vedoucí

Opačné držení volantu, tedy ve spodní části, sedí na lidi, kteří milují vůdčí funkce. Sami vyhledávají složité situace a někdy i nevědomky na sebe přebírají vedení nejrůznějších projektů či akcí. Lidé ve vás vidí silnou osobnost, která vždy a vše zvládne s naprostým přehledem, nikdy nikoho nepotopíte a dokážete pomoci. V kariéře máte obrovské štěstí, protože jste vůči sobě přísní a milujete, když vás druzí chválí. To ve vás evokuje touhu, brzy opět dotáhnout některý z rozdělaných projektů do zdárného konce.

Rodinní typy

Podobně jako vedoucí typ, držíte volant ve spodní části. Takové držení volantu o vás vypovídá charakter člověka, který se za každé situace stará o blaho druhých. Není vám lhostejné, co se děje vaší rodinou, přáteli a kolegy. Ostatní si na vás cení vaší laskavosti a péče. Víte, kdy člověka podpořit, kdy věnovat dobře mířenou radu. Život berete takový, jaký je, a radujete se z maličkostí. Pozor, aby vás lidé nezačali využívat!

Kliďasové

Držíte volant jako frajeři? A víte o tom, že tak jej drží klidní a vyrovnaní lidé? V každé situaci si zachováte chladnou hlavu, dokážete i v krizové situaci reagovat rychle a správně. Tomu odpovídá i vaše životní tempo. Nikam se neženete, v práci i osobním životě rozvážně přemýšlíte o každém kroku, který chcete učinit. Vaši přátelé i rodina za vámi přijdou hlavně ve chvíli, kdy si chtějí oddychnout.

Tanci

Každý den máte naplánovaný do poslední minuty. Nesnášíte časové prodlevy a nemáte slitování s lidmi, kteří vám stojí v cestě. Držíte-li volant v poloze, jako je na tomto obrázku, pak nemáte čas na neproduktivní věci. Vaši přátelé a rodina na vás obdivují vaši ambiciózní povahu a rozhodnost. Když si nevědí rady, obrátí se na vás.

Nezapomínejte na bezpečnost

Možná jste se v držení volantu a popisu ke své povaze našli, ale nezapomínejte na svou bezpečnost. I piloti F1 drží volant tak jak se má, proto ať jste kliďas nebo tank, nezapomínejte, že „tři čtvrtě na tři“ je ideální varianta!

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články