Dubaj má nové sanitky. Jsou to Chevrolet Corvette a Nissan GT-R

                   

Dubaj je naprosto unikátním místem, kde i policie používá jedinečné supersporty. A není jediná, jelikož aktuálně podobná vozidla získali také dubajští záchranáři. Dané vozy rozhodně nebudou používány jenom pro předváděcí akce, ale budou reálně nasazeny v terénu. Dvojice automobilů má skutečně pomáhat zachraňovat životy.

Dvě velmi zajímavé novinky

O jaké vozy se jedná? Rozhodně budete zírat, jelikož tím prvním je Chevrolet Corvette a tím druhým vozem je Nissan GTR. Že si obě auta představíte více na okruhu, než v rukou záchranky? V Dubaji to je přece jenom trochu jinak. Různé supersporty zde vlastní i policie a vzhledem k bohatství řady obyvatel i běžné lidé. Nyní může sportovní vozy využívat také místní záchranka.

Vozy budou reálně nasazeny

Mnoho kritiků se domnívá, že vozy budou jenom na ozdobu a mají ukázat, kolik má Dubaj peněz, že si může dovolit utrácet Chevrolet Corvette a Nissan GTR které dává místní záchrance. Realita je však taková, že obě vozidla budou reálně nasazena. Mají pomoci těm pacientům, kteří potřebují akutní pomoc. Když ve stejný čas ze stejného místa vyrazí posádka ve sportovním voze a v sanitce, je celkem jasné, kdo se na místo dostane jako první. Pacient tak může získat první pomoc i o několik minut rychleji. Zkušení záchranáři poskytnou nezbytnou pomoc a následně vyčkají na příjezd klasické sanitky s dalším vybavením. Pokud by se mělo spoléhat výhradně jenom na sanitku, může v mnoha případech dojít k tomu, že ta přijede pozdě.

Vozy mají potřebná vybavení

I když z hlediska praktičnosti se nejedná o úplně dokonalé vozy, určitou základní výbavu potřebnou pro poskytnutí profesionální první pomoci mají. Záchranáři, kteří dojedou na místo mají za úkol poskytnout nezbytnou první pomoc, stabilizovat pacienta a počkat na příjezd klasické sanitky, která si ho převezme. Stále myslíte, že dané vozy budou jen na ozdobu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články