Důchodce recidivista se zákazem řízení: ujížděl policistům 15 km!

                   

Scény jako z akčního filmu

Mohli vidět svědci zběsilé honičky poblíž Biskoupek, kde se tamní policie marně pokoušela zastavit kolemjedoucí Volkswagen Polo. Zkušený řidič posádce policejního vozu ujížděl celých patnáct kilometrů. Za tu dobu stihl porušit nespočet dopravních přestupků a předvedl pár pikantních a velmi nebezpečných scén. A jak tato honička skončila? Při dopadení důchodce prohlásil, že pokud by jel ve svém Mercedesu, určitě by policistům ujel.

Na pokyny řidič nereagoval

Řidič VW na pokyny policie nereagoval. Naopak začal ujíždět. Celou situaci komplikovalo nepříznivé počasí. Za silného větru a vytrvalého deště projel vysokou rychlostí vesnicí Biskoupky, Novou Vsí, Oslavany i Padochovem. Celá trasa měřila patnáct kilometrů. Během jízdy policii předvedl neuvěřitelné manévry.

Nejnebezpečnější situace nastala, když vůz ve vysoké rychlosti projel křižovatkou před Novou Vsí, kde měl dát přednost dalšímu osobnímu vozu. Naštěstí duchapřítomný řidič druhého vozidla srážce zabránil.

Celá honička skončila až u výstavby nových rodinných domů v Neslovicích, kde vůz uvízl v bahně. Policisté byli překvapeni, když spatřili muže staršího věku v podnapilém stavu. Ještě větší překvapení přišlo, když zjistili jeho totožnost. Sedmdesátiletý řidič má za sebou několik dopravních přestupků a do roku 2021 má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel.

A jak na celou situaci reagoval řidič Volkswagenu? Ten suše konstatoval, že tentokrát vyhrála policie, ale to jen z toho důvodu, že měl půjčené auto. Kdyby jel ve svém Mercedesu, neměli by šanci. Dechové zkoušce se odmítl podrobit s tím, že řidičák stejně nemá.

Muže čeká prodloužení trestu zákazu řízení

Teď musí důchodce recidivista počítat s tím, že se mu prodlouží trest zákazu řízení. Bude se také muset potýkat s novým postihem a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Zdroj fotografií: youtube.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články