Důležité věci, které by měl v zimě každý vozit v autě. Pomohou v nepředvídaných situacích

Existuje pár předmětů, které byste měli v zimě vozit v kufru auta. Jejich přítomnost vás může zachránit v nečekaných situacích.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zimní měsíce jsou období nepředvídatelných událostí, jako jsou kluzká vozovka, závěje a srážky s dalšími vozy. Spousta řidičů má svůj seznam věcí, které s sebou vozí neustále, a o nichž si myslí, že by jim mohli jednou pomoct. Jiné předměty a pomůcky by vás však mohli zachránit z některých situací, na něž se ostatní nepřipravují.

Během cesty vám selže auto

Za silných mrazů se stává, že se porouchá určitá část elektroniky ve vašem vozidle. Ať už chcete nebo ne, mohou vám zamrznout zrcátka, kliky, porouchají se světla nebo přinejhorším i důležité části motoru. Můžete tak zůstat stát na místě a je možné, že se nepohnete, dokud si vás někdo nevšimne, nepřijede pro vás pomoc nebo přivolaná odtahovka.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Vždy si s sebou v autě vozte teplé oblečení.

Experti doporučují s sebou vozit více vrstev teplého oblečení, abyste vy sami neumrzli. Nemusíte přitom mít na sobě 4 kabáty najednou, stačí si na zadní sedačky hodit bundu a pro jistotu jezdit i s ní. Stejně tak by se vám mohla hodit menší zásoba pitné vody a drobná svačina, jelikož pomoc se nemusí ukázat a silničáři přijedou až za hodiny.

Můžete se zahrabat ve sněhu

Za určitých okolností, jako je například silná chumelenice nebo jízda po neodhrnuté cestě se vám může stát, že jednoduše s autem zapadnete a nebude možné pokračovat dál. Někteří proto radí s sebou vozit protiskluzové řetězy alespoň v páru, abyste se sněhem prokousali. Někdy si však ani ty neporadí a je potřeba extrémnější řešení.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Lopatou můžete odházet sníh, který vám překáží v cestě.

Tím tvrdším opatřením je podle některých řidičů přítomnost lopaty nebo „hrabla“ na sníh ve vašem kufru spolu s pytlem štěrku nebo písku. Vak však nemusí být nijak veliký, stačí takové množství, abyste si vysypali krátkou cestičku z místa, kde jste uvázli. Jakmile se dostanete ze sněhu nebo silného náledí, můžete řetězy z kol zase sundat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články