Dva policisté na motorkách zbystřili stařenku uprostřed rušné silnice. Video ukázalo „pomáhat a chránit“ v praxi

Výjimečné video o dvou rytířích na motorkách. Upřímně ukazuje, jak se dá pomoci bezradné osobě a zapomenout přitom na jakékoli tresty a poučování.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Následující video se tak trochu vymyká všem našim zvyklostem, všem agresivním a arogantním frajerům za volanty jejich BMW a Audi, všem chlapcům v kšiltovkách a Armani tričkách stejně jako namakaným individuím z posilovny. Tohle video je přesně opačné, je hluboce lidské a vypráví o tom, jak dva, kteří mohli pomoci také pomohli, obratem a bez řečí. A přitom je úplně obyčejné, ti dva totiž byli ve službě, nic výjimečného se nestalo. Tak se na to s námi pojďte podívat.

Pomáhat a chránit v nejryzejší podobě

S dovolením bych se ještě vrátil k předchozí formulaci: „byli ve službě“. Ano, to je přesně ono, byli ve službě, tedy měli někomu sloužit. A to také dělali: sloužili naplno a bezchybně. Jaký to rozdíl oproti některým jiným zážitkům, kdy se nějak nemůžeme dobrat onoho poslání, jenž je napsané na každé policejní Octavii, Scale nebo Kodiaqu: POMÁHAT A CHRÁNIT. Tito dva rytíři ukázali naplno, jak má toto heslo vypadat v praxi. A ani ho přitom na těch služebních BMW nemají napsané, záběry jsou z nedalekého Polska.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ale to je v tomto případě naprosto nepodstatné. Podstatné je dle mého soudu několik momentů, patrných z videa: tím prvním je zastavení obou strážců zákona na rozblikaných BMW u zcela nepředpisově přecházející stařenky o holi, kdy jeden obratem sleze a jde jí pomoct přejít přesně tam, kde chtěla. Využívajíce své autority a zastavujíce přitom dopravu, na dvouproudé silnici, mimochodem. Druhým momentem je, že jí pomohli dojít až na chodník a ukázali směr, kudy se má vydat. Jestli jste ještě v tomto okamžiku neměli aspoň trochu mokré oči, zamyslel bych se nad tvrdostí srdečního svalu.

A konečně třetím momentem je laskavost, vlídnost. Nikdo netahá pokutové bloky, nikdo nikoho neposílá zpátky na druhou stranu, odkud přišel. Ne, tady vidíme absolutní empatii v praxi. Co si taky na takové stařence kdo vezme za pokutu (seberete jí půl důchodu?), nikdo také nevíme, jak právě nám bude fungovat orientace v jejím věku. Respekt oběma rytířům, největší. Být tam a mít tu možnost, otáčím se na první benzince s dvěma kartony RedBullu a dovezu každému jeden, aby jim lépe uběhla služba a měli při ní křídla. Protože služba, protože sloužili, protože pomáhali. Klobouk dolů. Co myslíte?

Jak byste popsali skutek obou policistů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší
adbz.cz
adbz.cz
Ukázal trik, jak udělat boty voděodolnými. V dešti ani sněhu se nemusí bát, že by do nich zateklo, a navíc jsou stále čisté