Dva řidiči, jeden horlivý a druhý nervózní. Oba porušili pravidla, jen jeden měl po udání skončit v rukách policie

Když potká hulvát ještě většího hulváta, nedopadne to dobře. Řidič udělal hrubou chybu, pak označil jiného řidiče za pachatele a udal ho policii.

i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz
                   

Video je nekompromisní, dokládá, že v mentalitě evropských řidičů hrají velkou roli přehnané ego, pokrytectví a nedostatek odpovědnosti. Na záznamu je vidět konflikt dvou řidičů, jeden je v autě s kamerou, druhý v modrém SUV. Ten s nahrávající kamerou se cítí v právu, nicméně od začátku chybuje, stejně jako řidič v druhém autě. Situace začíná tím, že řidič ve voze s kamerou odbočuje doleva.

Dva řidiči, jeden špatný a druhý ještě horší

Bohužel pro něj z odbočovacího pruhu doprava, v místech, kde je plná čára. První přestupek, ještě, než se konflikt dal vůbec do pohybu. Jediné správné pokračování mělo být, že dá řidič pravý blinkr a odbočí vpravo. Nestalo se. S každou další sekundou pak vývoj nabíral na absurdnějších obrátkách. Řidič s kamerou chtěl jet rovně, zmíněným nebezpečným a nelegálním manévrem se dostal do pokračujícího pruhu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zleva se přiřítil řidič v modrém SUV. Je otázkou, proč na něj řidič z auta s kamerou blikal. Modré SUV jelo sice rychle, ale nikoho neomezilo, určitě ne řidiče-udavače. Nemohlo jít o nic jiného než o projev pokrytectví, falešné spravedlnosti, snahy vychovávat, aniž by měl jeden zameteno před vlastním prahem.

Policie udělala to, co obvykle. Nic

Akce s blikáním vyvolala reakci. Řidič SUV to mohl nechat být, nenechal. Zpomalil, omezil řidiče s kamerou, vybrzdil ho a blokoval pomalou jízdou. Při přejíždění z pruhu do pruhu záměrně clonil autu s kamerou, aby nemohlo změnit směr. To vyvolalo další reakci, směrem k řidič s kamerou. Ten si všiml, že kolem jede dodávka zásahové policie a tu oslovil. Udal řidiče v německém luxusním SUV s tím, že jede a jedná riskantně a lehkomyslně.

To měl jistě pravdu, zapomněl se však tak nějak zmínit, kdo celou situaci vyvolal a jak vše začalo. Řidič s kamerou nabídl záznam policistům jako důkazní materiál. Ti s vyjádřením, že video nepotřebují, protože vše viděli, pokračovali dál. Vše se událo před pár dny v polské Varšavě a je to další dílek do mozaiky, která potvrzuje skutečnost, že řidiči v Polsku jsou jedni z nejhorších v celé Evropě.

Kdo měl podle vás větší vinu?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články