Dvacetiletý řidič se po dálnici řítil rychlostí 247 km/h

                   

V mládí dělá hlouposti každý. Své by o tom mohl vyprávět dvacetiletý polský řidič, který byl na dálnici přistižen při jízdě rychlostí 247 km/h. Nejvyšší povolenou rychlost u našich severních sousedů tak překročil téměř dvojnásobně. Polské dálnice se navíc nemohou pochlubit perfektním stavem, vesměs jsou na tom ještě hůře než české.

Řidič tak byl nebezpečný sobě i ostatním účastníkům silničního provozu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Odhalen speciální policejní hlídkou

K incidentu na obchvatu Štětína došlo na začátku července letošního roku. Během rutinní hlídky zaznamenali policisté ze speciální skupiny SPEED, která se zaměřuje na dálniční piráty, řidiče osobního automobilu, který „hrubě překročil povolenou rychlost“. Policisté v neoznačeném policejním autě následně sledovali rychle jedoucí Audi, přesný model polská policie neuvedla. Videozáznam jízdy prokázal, že pronásledované auto překračuje nejvyšší povolenou rychlost o 120 km/h. V jednom okamžiku jel řidič dokonce rychlostí 247 km/h, čímž překročil povolený limit o závratných 127 km/h.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Kromě pokuty také soud

Policistům se nakonec podařilo na jednom ze sjezdů mladého řidiče zastavit a legitimovat. Na místě mu zabavili řidičský průkaz a udělili blokovou pokutu ve výši 2 500 zlotých, tedy přibližně 15 000 Kč. Pokud se vám taková pokuta zdá za podobně riskantní jízdu směšně nízká, asi vás uklidní, že celá záležitost měla soudní dohru. Při podobných příležitostech totiž mohou polští policisté rychlou jízdu klasifikovat jako obecné ohrožení, kterým se zaobírá soud.

Ten souhlasil s názorem policistů a zadržení řidičského průkazu schválil. Mladý řidič si tak bude muset od řízení své Audi nedobrovolně odpočinout na deset měsíců. Zda dostal také nějaký další trest, zatím polská média neuvedla. V podobných případech provinilcům hrozí několik desítek hodin veřejně prospěšných prací.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva