Dvacetiletý vývoj automobilek: Nabízí podstatně více modelů, než dříve

                   

Přijde vám, že je trh s novými vozy doslova přesycen? Že když chcete nové auto, tak máte problém v záplavě možností vybrat to pravé? Je to proto, že portfolio jednotlivých automobilek je podstatně větší, než dříve. Před dvaceti lety, v roce 2000. Kolik vozů v té době automobilky nabízely a kolik je tomu nyní?

Audi

Před dvaceti lety bylo v nabídce automobilky k dispozici 6 modelů. A nyní? Je jich celkem 16.  V době před dvaceti lety také nebylo k dispozici jediné SUV. Dnes je jich k dispozici hned 6.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

BMW

Druhá celkem prestižní automobilka také výrazně rozšířila své portfolio. A opět šlo hlavně o vozy SUV, které v roce 2000 byly velkou neznámou. Zatímco v roce 2000 nabídlo BMW celkem 5 modelů, tak nyní jich můžete zvolit 21.

Ford

I tady šel počet modelů během dvaceti let výrazným způsobem dopředu. Dříve jich bylo 7 a dominovala Fiesta, nebo Focus a Mondeo. Pokud se začnete u Fordu rozhlížet nyní, máte opravdu z čeho vybírat, jelikož současná nabídka čítá 16 vozů.

Lexus

Prestižní japonská značka, která byla vždy určitým symbolem unikátnosti. Dnes už dost možná tuto pověst ztrácí, hlavně pro počet jednotlivých modelů, ze kterých lze vybírat. Zatímco před dvaceti lety to byly jenom tři vozy, dnes už je jich 10.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mercedes

Opět jedna z prestižních značek, která od roku 2000 výrazně zapracovala na své nabídce. A není to jenom segment SUV, který portfolio zajímavě rozšířil. Pokud se podíváme do minulosti, tak v té bylo možné pořídit si jeden z 11 modelů. Tento počet byl zdvojnásoben a nyní jich je v portfoliu 22.

Porsche

U exkluzivity ještě chvíli zůstaneme. Když jste v roce 2000 řekli, že si kupujete nové Porsche, tak to byl buď model 911, nebo Boxter. Nyní je portfolio o poznání bohatší a ze dvou modelů se rozšířilo na celkem 6 variant.

Škoda

Opomíjet nelze ani mladoboleslavskou Škodu. Pokud jste v roce 2000 chtěli auto od této značky, měli jste to celkem jednoduché. K dispozici byly jenom dva modely. To nyní už máte z čeho vybírat, jelikož se aktuální počet dostupných modelů rozšířil na 7. V porovnání s ostatními je to ještě v normě, ale i tak jde o zajímavý směr.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Toyota

Ta na rozdíl od řady jiných automobilek už před dvaceti lety vyráběla celkem dost aut. V té době měla v portfoliu k dispozici 7 modelů. Nyní jich je o poznání více a nabídka vám umožní zvolit si auto hned z 12 jednotlivých možností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná