Dynamický rozvoj: Škoda Auto vyrobila už 20 milionu aut

                   

Aktuální výrobené jubileum je  zřejmý úspěch svěřenecké strategie společnosti Škoda Auto. Zejména po vstupu koncernu Volkswagen v roce 1991 prošla společnost dynamickým rozvojem.

„Dosazení 20 milionu vyrobených automobilů je opravdu mimořádný milník v historii naší společnosti,“ Řekl Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto. „V tomto roce míříme k dosažení nového výrobního a prodejního rekordu. V následujících letech na tento vývoj navážeme. Základem našeho rozvoje je naše Strategie 2025, která automobilku Škoda Auto připravuje na proces změn ve společnosti a v automobilovém průmyslu,“ dodal Maier.

Škoda Auto je jednou z nejstarších, dosud fungujících, automobilek na světě. Doposud v roce 1905 začala mladoboleslavská společnost výrobu automobilů modelem Voiturette A, který vyvinuli zakladatelé společnosti Václav Laurin a Václav Klement. Od této doby Škoda Auto vyrobila ve svých českých a zahraničních závodech 20 milionu vozů. Tehdy i dnes stojí mobilita před zásadní změnou. Počátek 20. století se vyznačoval viltěznýn vzestupem automobilů, vyhrávajících nad ostatními formami individuální dopravy. O něco později došlo k masové motorizaci. Dnes automobilový průmysl stojí před jinými změnami, jako jsou elektromobilita, autonomní řízení či konektivita.

Se strategií 2025 se tradiční česká automobilka na tyto výzvy skvěle připravila. Škoda Auto pokračuje v elektrifikaci své modelové palety a do roku 2025 představí pět čistě elektricky pohaněních modelů v různých segmentech.

Značka Škoda zažila výjimečný rozvoj Zejména po vstupu koncernu Volkswagen před 26 lety. Tehdy se jí Podařil razantní vzestup na pozici mezinárodně úspěšná, masově vyrábějící značka s aktuálními sedmi modelovými řadami a více než 40 modelovými variantami.

Škoda Auto sází na svou výkonnou mezinárodní výrobní síť. V současnosti se vozidla značky vyrábějí v celkem 15 závodech v 8 zemích. V uplynulých letech česká automobilka neustále rozšiřovala své výrobní kapacity. Jen v České republice od roku 1991 investovala do výrobních procesů a továren více než 11,5 miliard eur.

V roce 2014 vyrobila Škoda Auto poprvé více než jeden milion automobilů v jednom kalendářním roce. V prosinci 2016 sjel v hlavním výrobním závodu v Mladé Boleslavi z linky devatenácti miliontý automobil české automobilky.

V následujících letech bude Škoda Auto ve svém růstovém kurzu pokračovat. Hlavní hybnou silou je SUV-ofenzíva, kterou odstartovala v loňském roce. Nejnovější přírůstkem modelové řady je nový Škoda Karoq. Součástí rodiny SUV značky Škoda Auto je takové model Škoda KodiaQ, jehož prodej byl zahájen v únoru tohoto roku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články