Elektrická Škoda Citigo si své zákazníky našla, automobilka přesto ukončí její výrobu

                   

První elektrická verze vozu Škoda, kterou byla Škoda Citigoe iV, byla veřejností i odborníky dlouho očekávána. O to překvapivě tak působí nejnovější oznámení automobilky, která nyní ohlásila, že ukončuje příjem objednávek na další vozy. Automobilka tak do příštího roku pouze dodá svým zákazníkům již objednaná vozidla a poté výrobu tohoto vozu ukončí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Škoda tiskové materiály

Možné příčiny ukončení výroby

O příčinách náhlého ukončení výroby se ihned začalo živě diskutovat. Zatímco mluvčí automobilky Škoda uvedl jako oficiální důvod mnohonásobně vyšší počet objednávek na vůz, než se kterým společnost počítala, jiné zdroje mluví o problémech s nedostatkem baterií a také o tom, že výroba elektrické Škody Citigo byla pro automobilku finančně velmi náročná a z důvodu nízké ceny, za kterou se prodávala, prodělečná.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Škoda tiskové materiály

Tomu, že není něco v pořádku, nasvědčovalo i to, že model byl na evropských trzích v nabídce jen několik málo měsíců a již letos na jaře Škoda začala elektrické Citigo z některých trhů stahovat. I když se původně předpokládalo, že v průběhu příštího roku by mohlo dojít k opětovnému otevření objednávek na Škodu Citigoe iV, nyní je jasné, že k tomu nedojde.

Od elektrického minivozu k elektrickému SUV

Konec výroby elektrického Citigo ale neznamená, že by se automobilka odklonila od celosvětového trendu výroby ekologičtějších aut. V současné době Škoda své zákazníky láká například na plug-in hybridní verze modelů Octavia a Superb, které jsou jakousi kombinací klasických automobilů se spalovacími motory a elektromobilů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Škoda tiskové materiály

Zejména hybridní verze Superbu se zdá být úspěšná, neboť v současnosti tvoří více než desetinu ze všech objednávek na vozy Superb. Novinkou starou jen několik málo týdnů je představení nového elektromobilu Škoda Enyaq, který byl veřejnosti představen letos v září, jedná se o první sériově vyráběný elektrický SUV automobilky Škoda.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná