Elektrický crossover BMW iNEXT dostane chytré čelní sklo

                   

Elektrický crossover BMW iNEXT se v budoucnu zcela jistě stane vlajkovou lodí automobilky. I když každého u vozu zaujal především design a jeho typické obří ledvinky, je tu ještě jeden unikát, který je třeba zmínit. Tím unikátem je sklo, které rozhodně není běžné.

Nejde však o jedinou inovaci, jelikož tato budoucnost automobilky přináší také řadu dalších inovativních prvků, které mají z běžného cestování udělat něco pohodlného a doslova vyhledávaného.

Elektrický crossover BMW iNEXT bude používat chytré čelní sklo

Unikátem vozu má být také jeho chytré čelní sklo. To nese označení Intelligent Glass Control a za jeho vývojem stojí kromě automobilky také společnost Continental. Tako spolupráce dala vzniknout zcela nové technologii, které ocení každý řidič, který jednou bude BMW iNEXT. Postačí pár stovek metrů a každý pozná, že se sklo od toho běžného v něčem liší.

Dokáže reagovat na vnější změny

Inteligentní čelní sklo u vozu BMW iNEXT dokáže reagovat na vnější změny. A to velmi rychle, čímž se také dokáže těmto změnám přizpůsobit. Typicky se jedná například o sluneční záření, které by mohlo řidiče oslňovat, čemuž dokáže Intelligent Glass Control v podstatě okamžitě a také efektivně zabránit. A to nikoliv tak, jako je tomu při použití běžných roletek, kdy se výrazně sníží zorné pole. Upravit viditelnost dokáže sklo upravit přesně podle potřeb řidiče.

Funguje i jako displej

Úprava skla podle světelnosti a podle aktuálních rozptylových podmínek není tím jediným, čím se bude moci crossover BMW iNEXT pyšnit. Zapomínat nelze ani na další výhody, jako je třeba fakt, že čelní sklo bude moci být využíváno v podstatě jako displej. Přímo na něho, do oblasti zorného pole řidiče tak mohou být promítány různé informace. Tím se lze zbavit klasického head-displeje, který je v moderních autech jenom drobným, pro mnohé rušivým prvkem. Takto řidič uvidí vše potřebné na tom nejlepším možném místě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články