Elon Musk dostal nápad na elektrifikaci létání. Změní budoucnost letecké dopravy

Elon Musk chystá posunout elektrickou dopravu posunout zase o kus dál. Do budoucna chystá nový projekt, ve kterém chce světu představit elektrické letadlo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Elektrické automobily vidíte už téměř všude, dokonce už jsou i prototypy elektrických nákladních automobilů, ale tím jen energetická revoluce začíná. Elon Musk dostal nápad jak elektrickou dopravu posunout ještě více dopředu. Má v plánu vyrobit první elektrické dopravní letadlo, kterým se jednou možná budete dopravovat na dovolenou.

Elektrifikace letecké dopravy

Letecká doprava je zodpovědná ze velké množství produkce CO2 do atmosféry. Elektrická letadla se až do nedávná zdála nemožná. Největší překážkou byla nedostatečná výdrž baterie a vysoké náklady, ale jak to tak vypadá, tyto překážky budou brzy minulostí. Pokrok ovšem jde stále dopředu a Elon Musk neskrývá svůj nápad na elektrické letadlo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jak by mělo letadlo fungovat

Nedávno se Elon Musk pochlubil jaké má plány na letadlo a jak by mělo fungovat. Mělo by se pohybovat nadzvukovou rychlostí, tedy více jak 1224 km/h, mimo jiné by mělo vzlétat a přistávat vertikálně. Výstřední miliardář ovšem momentálně prohlašuje, že se nedokáže o projekt postarat, protože je to nad jeho síly.

Elon Musk na pokraji svých sil

Ve svém prohlášení na sociálních sítí se vyjádřil, že by opravdu chtěl projekt realizovat, ale pokud si bude teď přidávat více práce, asi mu vybouchne mozek. Největší prioritou je pro něj vývoj a výroba elektromobilů Tesla. Další jeho prioritou je projekt Space X, tedy dokončení prvního letu s posádkou na Mars. Všichni ale věří, že to nebude trvat dlouho a Elon Musk se do svého projektu ponoří na plno a elektrické nadzvukové letadlo realizuje.

iZdroj fotografie: Maurizio Pesce / Creative Commons / CC-BY-2.0

Budoucnost elektrické dopravy

Tesla se prvním automobilem pochlubila v roce 2006. V roce 2017 představila svůj první elektrický tahač Tesla Semi. Jak Elon Musk představil, vidí budoucnost elektrické dopravy i v létání. Asi není nic, co by ho zastavilo a vy se můžete jen těšit až nasednete do letadla na elektrický pohon a poletíte na dovolenou.

Zdroj: Tesla, Top Electric, PlanesMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„F-16 je zranitelným cílem pro ruský systém S-300 i letouny Su-35 a MiG-31,“ myslí si americký bojový veterán Davis
Události247.cz
Události247.cz
Dovolená v Chorvatsku se může výrazně prodražit. Při výběru peněz z bankomatu je důležité dbát na konverzi
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je libo optickou iluzi k prověření vaší pozornosti? Pokud dovedete na fotce najít skrytého ptáka za 7 sekund, jste fakt dobří
adbz.cz
adbz.cz
Nebaví vás neustálá dřina v kuchyni? Přichází čas na pořádné vychytávky