Vyjádření Elona Muska zaskočilo koncern Volkswagen. Jeho slova považují za velkou urážku, proč je i přesto vyslovil?

Volkswagen dlouhodobě zkoumá vývoj elektromobilů a snaží se dohnat Teslu, rádi by se totiž stali její konkurencí. K tomuto tématu se vyjádřil i Elon Musk.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Už nějakou dobu se ví, že Volkswagen chce předehnat Teslu a do čtyř let se stát jedničkou na trhu s elektromobily. Volkswagen očekává, že do roku 2030 by měly automobily poháněné baterií představovat polovinu celosvětových prodejů této automobilky. Do té doby se pokusí překonat v prodeji Teslu. Na tyto plány zareagoval Elon Musk a pravděpodobně všechny překvapil tím, co řekl.

Lídr na trhu

Volkswagen dlouhodobě poukazuje na Teslu jako na světového lídra v oboru. Protože chce tuto automobilku dohnat, vynakládá velké finance na různé výzkumy, aby se mohl posouvat dopředu v inovaci vozů. Hodně lidí možná očekávalo, že by Elon Musk mohl označit tuto německou automobilku za svého konkurenta. Když byl na toto téma dotázán, odpověděl vcelku překvapivě.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nemilé překvapení pro Volkswagen

Někteří lidé by si mohli říct, že označit VW jako konkurenta pro Teslu je vcelku na místě. Německá společnost dává miliardy eur na výzkum a vývoj elektromobilů. Zároveň dala najevo, že chce Teslu překonat a vyrábět nejvíce elektromobilů. Její snaha však Elona Muska nezaskočila a hrozbu vidí úplně jinde. Za konkurenta označil úplně jinou společnost.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vyjádření Elona Muska

Na Světovém kongresu nových energetických vozidel na čínském ostrově Chaj-nan se na toto téma vyjádřil i Elon Musk. Na tento kongres se nedostavil osobně, ale svůj projev nahrál na video. U něj je ovšem zvykem, že si své projevy nepřipravuje ani nenahrává. Ve většině případů je jeho řeč spontánní a není předem připravená. I přesto bylo vše v pořádku a ostatní si mohli vyslechnout jeho řeč.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Největší konkurent společnosti Tesla

Generální ředitel společnosti Tesla ve videu oznámil, že za největšího konkurenta považuje čínské výrobce. V jeho řeči také zaznělo, že si velmi váží práce čínských výrobců, kteří používají nové technologie. Dle jeho dlouhodobého pozorování jsou podle Muska čínské automobilky nejvíce schopny konkurence na světě. Pro toto tvrzení měl i dobrý důvod, jímž bylo to, že některé z nich jsou velice úspěšné v oblasti softwaru. Dále prohlásil, že je to právě software, jenž bude nejvíce utvářet budoucnost automobilového průmyslu.

Čínský výrobce automobilů

V současné době je mezi čínskými výrobci nejdůležitější NIO. Tato společnost se dostává postupně i do Evropy, ale zpočátku bude pouze v Norsku, což je nejvíce elektromobilní země. Tento výrobce se dostal do povědomí lidí hlavně tím, že vyvinul stanici pro výměnu baterií. Ta má výrazně urychlit proces zvyšování dojezdu. Dále Elon Musk pečlivě sleduje i společnost Xpeng. Ta je obviněna z krádeže zdrojového kódu softwaru Tesly.

Zdroj: TeslaMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články