Elon Musk se rozhodl obnovit výrobu. Zákazu státu navzdory

                   

To, že Tesla nemohla vyrábět nová auta, bylo další poměrně výraznou ranou pro samotnou automobilku, která tak nemohla uspokojovat potřeby svých zákazníků. A mohlo by tomu tak být i v následujícím období, kdyby se Elon Musk nerozhodl k poměrně radikálnímu kroku, a to k obnovení výroby.

Oficiálně je výroba zakázána

Továrna Tesla, která se nachází na území Kalifornie, tak svou výrobu rozjela vlastně nelegálně. A to z důvodu, že v kalifornii je stále platný zákaz jakékoliv průmyslové činnosti. Je zde tedy zákaz jakékoliv výraznější výrobní produkce, automobily nevyjímaje. Pokud by Tesla dodržovala zákony, tak by i její továrna byla zavřena. Podle toho, jak to u ní vypadá, však došlo k pravému opaku a výroba jede.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Výroba by měla běžet

Podle místních médií to u továrny Tesly vypadá, jako při běžném, provozu, což jasně naznačuje, že by výroba měla běžet, i když oficiálně je něco takového zakázáno. O tom, že se výroba obnovila, svědčí třeba i to, že je plné parkoviště pro auta zaměstnanců, nebo že je kolem čirý ruch, což při přerušení výroby rozhodně nebylo. I samotný Elon Musk se vyjádřil ve smyslu, že pokud by mělo dojít dokonce na zatýkání, měl by to být právě on, za kým si mají přijít. I toto vyjádření v podstatě naznačilo, že se výroba opravdu mohla plně rozběhnout a že si je majitel Tesly vědom toho, že zákony porušuje.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Nesmyslná nařízení

Podle Muska je však přístup úřadů nejenom v Kalifornii nesmyslný. Dlouhodobě je v tomto směru kritizuje a uvádí, že nadělají více škody, než užitku. Hlavně pokud jde o ekonomiku a průmysl. Nutno však dodat, že zatímco v jiných směrech se jeho vize potvrdily, tady se výrazně sekl. Přirovnání koronaviru, tedy nemoci covid-19 k běžné chřipce přece jenom nemusí být zase až tak daleko od pravdy. Ale vyjádření ve smyslu, že na konci dubna bude nakažených minimum, to se mu nepovedlo. Blíží se polovina května a čísla nakažených v USA jsou až astronomická.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Dává na výběr

Zajímavý je přístup Elona Muska v souvislosti se svými zaměstnanci. I když on má na koronavirus jasný pohled, respektuje to, že lidé, kteří pro něho pracují, mohou mít pohled jiný. A tak jim dává na výběr. Do práce mohou přijít, ale pokud mají obavy, nebo pokud chtějí poslouchat a respektovat kalifornská nařízení a raději zůstat doma. Zároveň však dodává, že Tesla ve svém výrobním prostoru přijala řadu nových bezpečnostních opatření, která mají riziku nákazy zamezit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články