Elon Musk se vysmál nové aktualizaci vozů Mercedes. Tesla je v tomto ohledu desítky let napřed

Tesla se svým systémem nasadila v automobilovém průmyslu laťku opravdu velice vysoko. Přiblížit se jí nyní pokusil Mercedes, avšak marně.

Elon Musk i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Plně elektrický Mercedes EQS se konečně dostal i do Evropy, kde si jej zákazník může bez problému zakoupit. Vozidlo za zhruba tři miliony korun však nedávno podstoupilo nové aktualizace softwaru, mezi něž patří i možnost hraní her. Tím se však dosud vyznačovala pouze Tesla, kterou vlastní Elon Musk. Podle všeho se tak světoznámý tvořitel, jenž vlastní i SpaceX, musel válet smíchy, když zjistil, co si v EQS můžete zahrát.

Cyberpunk 2077 versus primitivní hry

Modernizace softwaru prostřednictvím systému Over-The-Air jsou budoucností automobilového průmyslu. Tyto vymoženosti totiž poskytují všem značkám možnost vydělávat peníze prostřednictvím aktualizací vozidel. Stejně tak tomu bylo například u uživatelů, kteří si čerstvě zakoupili Mercedes EQS. Těm byla nabídnuta nová aktualizace, jíž se dostalo zpočátku velké oblíbenosti a očekávání. Měla totiž do již působivého multimediálního systému přidávat i hry stejně, jako tomu je u automobilů značky Tesla. 

iZdroj fotografie: Tesla

Muskův systém však nabízí zahrát si například Cyberpunk 2077 nebo Zaklínače 3, přičemž by se jeho výkon dal srovnávat s konzolí Playstation 5. Ano, takovými vymoženostmi nasadila Tesla laťku hodně vysoko, ale ne tak, aby se k ní konkurenti nemohli přiblížit. Systém Mercedesu EQS je však svou aktualizací nyní pro smích, protože umožňuje hrát pouze hry jako Tetris, Sudoku, Shuffle Puck a Pairs. Řidiči budou mít prvních 12 měsíců hry k dispozici zdarma, ale poté si je budou muset dokonce předplácet, a to za 89 eur ročně. 

Luxusní třída, která má k dispozici Tetris

Pokud by zpoplatnění aktualizací znamenalo například předplacení nových jízdních režimů nebo rozšíření možností vozu, nebylo by si na co stěžovat. Ale hry? Pokud jde o zpoplatnění primitivních her, vznikají opravdu velké pochybnosti. Navíc k většímu neštěstí chyběla možnost zahrát si ikonického hada. Je fajn, že se Mercedes snaží zatraktivnit systém tím, že se inspiruje u Tesly, ale nabídka něčeho takového trochu zavání zoufalostí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Otázkou však je, zda jsou hry v Mercedesu lepší než nic. Z hlediska image by byla cennější nejspíše jejich absence. Zákazník totiž nemusí mít o takové vybavení v luxusní limuzíně nejvyšší třídy zájem. Spíše tak situace vyvolává namísto obdivu výsměch. V porovnání s Teslou, ve které Elon Musk nabízí řádný palubní počítač, tak nelze říci, že by se jej Mercedes snažil překonat. 

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články