Experti našli nejporuchovější auta všech dob. Výběr překvapí

Tato auta známých značek nemusí být v žádném jiném ohledu výjimečná, ale pokud jde o poruchy, jsou na špičkové úrovni. Existují totiž určité modely, kterým je třeba se striktně vyhnout, protože jde o pojízdné průšvihy, které čekají na svou příležitost.

i Zdroj fotografie: BMW
i Zdroj fotografie: Lancia
i Zdroj fotografie: Maserati
i Zdroj fotografie: Land Rover
i Zdroj fotografie: FIAT
i Zdroj fotografie: BMW
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

O automobilech v tomto seznamu je známo, že jsou nejhorší z nejhorších a mají světově proslulou pověst absolutní nespolehlivosti. Jistě, některé z nich jsou vyráběny skvělými výrobci a jiné mají opravdu skvělý image, ale nenechte se za žádnou cenu přimět k jejich nákupu, protože vám způsobí nekonečné bolesti hlavy a rychlé vysátí úspor.

BMW X5

Toto je jedno z vozidel, která se vzpírají všem zákonům logiky, protože je známo, že každá verze tohoto vozu má nějaké problémy. Lidé ho však stále kupují, přestože vědí, že dříve či později utratí velké částky za řešení různých potíží, jelikož opravy BMW nikdy nejsou levné.

iZdroj fotografie: BMW
BMW X5 trpí netěsnostmi v převodovce

Pokud plánujete nákup některé generace X5, můžete si vybrat, s jakými poruchami se chcete potýkat, protože u tohoto vozu existuje mnoho různých problémů s těsněním převodovky, což může způsobit různé úniky oleje do elektroniky. Ve skutečnosti X5 není osamocená, protože je známo, že mnoho BMW má vážné (a nákladné) problémy s elektronikou.

FIAT 500L

FIAT nemá pověst nejspolehlivějších automobilů na trhu a novější 500L není výjimkou. Ještě předtím, než se řidiči setkají s mechanickými problémy, uvidí, že infotainment je velmi nespolehlivý, pokud jde o poruchové displeje a různé další problémy.

iZdroj fotografie: FIAT
FIAT 500 L často zradí elektronika

Dalším problémem známým u Fiatu 500L je skutečnost, že filtry pevných částic mají tendenci se brzy ucpat a přestat fungovat, což vyžaduje nákladnou výměnu. Motory jsou také velmi citlivé a mohou se setkat s celou řadou mechanických potíží.

Range Rover Sport

Je známo, že Land Rover vyrábí nádherná, ale velmi nespolehlivá vozidla, zejména v posledních několika letech. To je v ostrém kontrastu s původem této značky. Range Rover Sport je jedním z nejhorších nákupů, které můžete provést, protože jde o nekonečnou jámu na peníze.

iZdroj fotografie: Land Rover
Britská auta nemají pověst spolehlivých strojů

O nápravě a zavěšení kol je známo, že mívají časté závady, a nejhorší na tom je, že mluvíme o Range Roveru, což znamená, že opravy budou poměrně nákladné. Navíc, aby nápor na vaši peněženku nebyl malý, superschopností tohoto auta je, že každá elektronická součástka, která se může porouchat, se nakonec jednoho dne opravdu porouchá.

Maserati BiTurbo

Maserati s přeplňovaným motorem zní jako splněný sen. Je to tak? Ne tak úplně, protože toto vozidlo je pravděpodobně nejhorší auto, jaké kdy Maserati vyrobilo. BiTurbo společnost představila koncem 80. let jako náhradu za ikonický Merak. Počáteční myšlenka byla slibná, protože se očekávalo, že motor V6 o objemu 2,8 litru bude mít výkon přibližně 285 koní.

iZdroj fotografie: Maserati
Maserati BiTurbo se potýkalo s přehříváním

S tímto motorem však byl obrovský problém se spolehlivostí, protože byl náchylný ke vzplanutí, a nakonec se rozbilo všechno, co se rozbít mohlo. Dvojité turbo také mělo problém s přehříváním, což vedlo k velkým závadám motoru.

Lancia Beta

Toto auto krásně ilustruje, jak probíhalo převzetí Lancie FIATem. Pokud hledáte auto, které se během několika let jednoduše rozpadne nebo zlomí v polovině, pak je Beta vůz přesně pro vás.

iZdroj fotografie: Lancia
Lancia Beta se stala synonymem pro korozi

Tehdy se sice říkalo, že důvodem, proč byl tento vůz tak náchylný ke korozi, bylo to, že Fiat použil sovětskou ocel, kterou jim dali Rusové za postavení nové továrny Lada. Problém však byl způsoben většinou špatnou kontrolou kvality a nedostatkem antikorozní ochrany. Betě se tak podařilo navždy poskvrnit pověst jedné z nejúspěšnějších značek v závodech rally.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články