Experti stanovili žebříček nejspolehlivějších vozů z druhé ruky. Z dvanácti milionů vozidel vybrali absolutní výherce

Portál iSeeCars, který se specializuje na prodej ojetých vozů, provedl nový výzkum zaměřující se na objektivní stanovení nejspolehlivějších použitých typů vozidel.

i Zdroj fotografie: Toyota
                   

V rámci tohoto projektu bylo podrobně prozkoumáno skoro 12 000 000 vozidel, která byla na trhu ojetých aut prodána ve Spojených Státech v roce 2020. Z tohoto vzorku bylo odvozeno ohodnocení jednotlivých modelů, které zahrnuje největší počet vozidel s počtem najetých kilometrů přesahujícím počet 300 000. Podle vedoucího tohoto projektu Karla Brauera si jmenovitě Toyota získala nálepku prvenství.

První vrstva naprosté spolehlivosti

Kromě Toyoty zahrnuje seznam asi desítku reprezentantů pocházejících právě z rodiny japonských značek. První místo v žebříčku získala konkrétně Toyota Land Cruiser SUV, jejíž podíl prodejů na trhu byl 16,3 %, na druhém místě pak její jmenovkyně, Toyota Sequoia s lehce nižším poměrem 11,2 %. Bronzovou příčku vrcholu si urval Chevrolet Suburban s podílem 5,1 %. Zbytek vrcholu ovšem patří opět variantám značky Toyota.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Analytici projektu uvedli, že Toyota sebrala z oblasti spolehlivosti nejvíce pozitivních ohlasů a výrobce se takto prezentuje celosvětově, čímž potvrzuje svou reputaci značky, na jejíž stroje se dá opravdu spolehnout za všech okolností. V seznamu totiž figurují jak pickupy a SUV, tak i dva hybridy a sedan, což potvrzuje, že jde o značku s širokou variabilitou přístupnou velmi širokému spektru uživatelů s odlišným využitím pro vůz této značky.

Seznam ovšem není jen o Toyotě

Přes její výraznou pozici není Toyota jedinou značkou obsaženou v tomto seznamu spolehlivosti. Už jsme zmínili velmi slušnou třetí pozici amerického Chevroletu, který je částí koncernu General Motors a stejně jako Toyota nabízí vozidla v širokém spektru využitelnosti od osobních po terénní. V těsném závěsu se nachází legendární Ford, člen „Velké trojky“ výrobců automobilů z Detroitu, kam patří kromě něj General Motors a Chrysler.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po amerických položkách nás opět pozdraví Japonsko v podobě Hondy, která je ostatně druhým největším výrobcem jak automobilů, tak i motorek co do objemu produkce. V tomto konkrétním případě jde o typ Honda Odyssey. Před poslední Toyotou Prius se ještě přihlásí Ford, ovšem tentokrát skrze dceřinou společnost Lincoln Motors, jejíž Lincoln Navigator se do tohoto seznamu také probojoval a ukázal, že USA mají v bezpečných vozech také co říct.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články