Experti vybrali zajímavé vozy se sportovnějším charakterem do pořizovací ceny sto tisíc korun

                   

Řada lidí považuje auto jenom za obyčejný dopravní prostředek, který je přepraví z bodu A do bodu B. Jsou ale i tací, kteří si jízdu v autě chtějí užívat. Je jasné, že ti mají jiné parametry při výběru. Je to hlavně sportovnější charakter vozu, který je dán výkonným motorem a dobrými jízdními vlastnostmi. A co v případě, že sháníte takovou ojetinu, a nemáte po ruce více, než 120 tisíc korun? V takovém případě doporučujeme zvolit některý z našich tipů.

Audi S3 8L

Jedno z osvědčených aut pro ty, kteří milují výkon. Audi S3 8L se vyrábělo v letech 1999 až 2003 a rozhodně dokázalo nadchnout každého nadšence sportovnější jízdy. A to díky motoru o objemu 1,8 litru, který nabízel výkon přesahující 200 koní. Díky tomu nebyl problém mít stovku na tachometru pod 7 sekund. A pokud budete na inzerci hodně pátrat, dost možná narazíte na různé tuning varianty s vylepšenými výkony, které mohou klidně atakovat i hranici 300 koní.

Audi TT

U Audi ještě chvíli zůstaneme, jelikož s naším rozpočtem se dá pořídit také ikonické auto s označením Audi TT. To na první pohled zaujme svým povedeným vzhledem, který rozhodně budí pozornost. Je třeba říci, že výkonnější verze tohoto modelu se vyráběly do roku 2006. Ani ta papírově slabší verze však rozhodně není něco, co by mělo zklamat. Verze mající pod kapotou motor 1,8 Turbo rozhodně taktéž nadchnou každého milovníka sportovnější jízdy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

BMW řady 3 E36

Když zůstaneme u německých vozů, nelze zapomenout také na BMW řady 3 E36, které se vyrábělo do roku 1999. Jde tedy o poměrně starou ojetinu, a tak bude nutné dobře vybírat takový model, který bude v dobrém technickém stavu. Pokud takové najdete a koupíte, jistě vás ohromí šestiválec pod kapotou, jehož nejmenší výkon byl 150 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Chevrolet Camaro IV

Pokud budete hledat něco skutečně unikátního, rozhodně to může být Chevrolet Camaro čtvrté generace, která se začala vyrábět v roce 1993. Tohle auto zaujme nejenom svým vzhledem a celkově sportovním charakterem, ale hlavně motorem. Pod kapotou se totiž nachází motor V8 o objemu 5,7 litrů, který přinese ohromující výkon nad 300 koní. Sice je nutné počítat s nemalou spotřebou, ale ten zážitek z jízdy za to stojí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články