Policie zastavila sanitku kvůli běžné kontrole. V lůžkovém prostoru nalezla nečekaně mnoho uprchlíků

Na severu Polska dva policisté při večerní hlídce zkontrolovali podezřelou sanitku a utrpěli šok. Falešní zdravotníci se podíleli na pašování lidí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dvojici policistů z Olecka na severu Polska začínala úterní noční směna. Když se k nim přiblížila podezřele vyhlížející sanitka, netušili, že je čeká nejdramatičtější kontrola vozidla, jakou dosud zažili. V přední části seděli dva muži v ochranných oblecích, v jakých dnes běžně vídáme zdravotníky, pomáhající pacientům s koronavirem. Tihle však nedokázali zakrýt děs, který se jich zmocnil, když je hlídka vyzvala k otevření nákladového prostoru.   

Sanitka působila zvláštně

V úterý 9. listopadu ve vesnici Wieliczki u Olecka ve Varmijsko-mazurském vojvodství se večerní policejní hlídka zaměřila na podezřelý sanitní vůz. Působil totiž jako maketa – chaoticky použité polepy neodpovídaly žádnému z obvyklých vzhledů sanitních vozů, které působí ve zmiňovaném vojvodství. Vzhledem k tomu, že neměla zapnutý maják, policisté se rozhodli provést běžnou silniční kontrolu. Ukázalo se, že jejich intuice zafungovala skvěle.

iZdroj fotografie: Policja Warmińsko-Mazurska

Na předních sedadlech seděli dva mladí muži a hlídce zastavili bez okolků. I když byli oblečeni v ochranných oblecích, jeden z nich přímo v kabině kouřil cigaretu. Adekvátní dokumentace k vozidlu také chyběla. Když policisté vyzvali řidiče k otevření nákladového prostoru, tak nedokázal potlačit nastupující paniku. Požadovaný úkon však provedl a policisté ustrnuli zděšením.  

Tísnili se jako sardinky

 V nákladovém prostoru se nacházelo 18 cizinců blíže neurčené národnosti, mačkali se vedle sebe na holé podlaze vozu. Vzhledem k intenzitě zápachu, ve kterém sdíleli stísněný prostor, a míře jejich vyčerpání bylo jasné, že takto cestují již mnoho hodin. Někteří byli dehydrovaní a při výstupu ze sanitky do chladného večerního vzduchu jim hrozil kolaps. 

iZdroj fotografie: Policja Warmińsko-Mazurska

Policisté okamžitě zavolali posily a zajistili falešný sanitní vůz. Vyděšení a vyčerpaní lidé nekladli žádný odpor a po pár hodinách byli včetně řidiče a jeho spolujezdce předáni přivolané jednotce pohraniční stráže a státnímu zastupitelství. Později se ukázalo, že řidiči domnělé sanitky byli dva 28letí muži z Varšavy a zdravotníkem nebyl ani jeden z nich. Za napomáhání lidem k nelegálnímu přechodu hranic jim hrozí až 8 let vězení.

Jaký trest byste navrhovali pro pašeráky v sanitce?

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice