Ferrari 812 GTS je nejvýkonnější kabriolet na světě. Láká na 800 koní

                   

Kabrioletů postupně ubývá a těch výkonných je skutečně jako šafránu. Tento pohled však dokáže změnit novinka v podobě vozu Ferrari 812 GTS, který se může pyšnit jedním zajímavým rekordem. Jde o aktuálně nejvýkonnější kabriolet, který si můžete pořídit. Jde o vůz, který vychází z klasického modelu Ferrari 812 Superfast.

Unikátní motor s výjimečným výkonem

Ferrari 812 GTS bude nejvýkonnějším kabrioletem na trhu hlavně díky skvělé motorizaci. Pod kapotou najdete silný dvanáctiválcový motor o objemu 6,5 litru. Ten dokáže nabídnout až neuvěřitelných 800 koní. A to znamená jediné. Ohromující rychlosti. Maximálka auta je omezena na 340 kilometrů v hodině, což je bezesporu skvělá hodnota.

Pokud se rozhodnete naplno sešlápnout plyn, můžete očekávat že z nuly na stovku auto zrychlí za pouhých 2,9 sekund. Pokud budete nohu na plynu držet stále, můžete očekávat zrychlení z nuly na 200 kilometrů v hodině za čas 8,3 sekundy. Také velmi výjimečná hodnota. Je jasné, že toto auto nebude lákat pozornost jenom svým designem, ale i svým výkonem. A samozřejmě i zvukem, jelikož ten bude stejně jako u výchozího modelu Ferrari 812 Superfast opravdu ohromující.

Se střechou lze hýbat i během jízdy

Střechu je možné stahovat i natahovat nejenom když s vozem stojíte. Je to možné také během jízdy. Tedy za předpokladu že nepřesahujete rychlost 45 kilometrů v hodině. Samotné zasunutí nebo vysunutí je poměrně rychlé, jelikož vše netrvá déle než pouhých 14 vteřin. Lze tak rychle reagovat například na hrozící déšť, nebo jiné komplikované povětrnostní podmínky.

Co zatím není známo, to je jeho cena. I tady se bude jednat o limitovanou edici, což se samozřejmě podepíše i na tom, kolik za ní případní zájemci zaplatí. Nutno samozřejmě dodat, že auto rozhodně nebude pro každého a už nyní se dá očekávat, že počet stanovených kopií může být zamluven a tedy v podstatě vyprodán.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články