Ferrari představí v roce 2022 první SUV. Fanoušci se bouří

                   

Vozy SUV se těší velké popularitě. A tak se tyto karosářské verze rozhodla vyrábět celá řada automobilek. Mezi ty se zařadí také Ferrari, které plánuje své první SUV uvést už v roce 2022. I když to automobilka považuje za svůj zajímavý úspěch, fanoušci se pochopitelně bouří, jelikož si tak nějak neumí představit to, že by se z automobilky vyrábějící super sportovní auta stal i výrobce velkých SUV, které jsou vším, jenom ne vozem na okruh. Na druhou stranu stejné negativní názory slýchalo Porsche když odhalilo Cayenne, nebo Lamborghini když odhalilo Urus.

Pod názvem Ferrari Purosangue

Novinka v podobě SUV už má i své jméno. S největší pravděpodobností se bude jednat o vůz s označením Ferrari Purosangue. Cílem má být vytvořit auto, které bude kombinovat možnost rychlé sportovní jízdy a také maximální pohodlí a luxus. Právě to jsou hlavní konkurenční výhody, které nabízí i konkurenční Lamborghini a také Porsche. Nakolik se Ferrari povede naskočit do rozjetého vlaku, to je zatím ve hvězdách.

Informací je málo

Ferrari moc bližších detailů neupřesnilo. Jediné co víme je fakt, že by se mělo jednat o vozidlo na zcela nové modulární platformě, která bude následně využita i na řadu dalších vozidel, které budou mít motor umístěný vpravo. Vzhledem k současnému vývoji na trhu vozidel se dá očekávat i to, že nebude chybět elektrický pohon. Zatím nelze přesně říci, zda půjde čistě o elektromobil, nebo hybridní vůz.

Očekávat se dá to, že bude značka konkurovat svým hlavním soupeřům v podobě Cayenne a Urus a tak bude cílem vytvořit luxusní auto se špičkovým výkonem. Pochopitelně se dá očekávat i to, že se tato kombinace výrazně podepíše na ceně.

Debut kolem roku 2022

Ferrari potvrdilo, že by měl vůz Ferrari Purosangue debutovat zhruba kolem roku 2022. Více informací prozrazeno nebylo. Automobilka dodala, že na následující čtyři roky plánuje celkem 15 premiér nových vozidel a jedním z nich bude zcela určitě i její první SUV v historii. Kdy konkrétně k tomu dojde nikdo pochopitelně neupřesnil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články