Ferrari Testarossa stálo 17 let na silnici vystavené rozmarům počasí

                   

Pokud byste si koupili drahý supersport, pravděpodobně byste se o něj starali lépe než o vlastní děti. Ale v Portoriku to podle všeho chodí trošku jinak. Místní zbohatlíci jsou schopní utratit za drahé sporťáky hříšné peníze, ale pak se o ně přestanou starat. Doslova je nechají být na pospas osudu. Nedaleko San Juanu, hlavního města Portorika, se tohle přihodilo hned dvěma Ferrari. 360 Challenge Stradale tu zatím chátrá osm let, Ferrari Testarossa dokonce sedmnáct. Základní charakteristiky druhého zmíněného modelu jsou:

  • Motor: pětilitrový dvanáctiválec F 113 A
  • Výkon motoru: 385 HP
  • Maximální rychlost: 290 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 5,7 s

Objeveno fanouškem

Auta objevil britský fanoušek italských sporťáků, který má na Youtube kanál Ratarossa. Ten po nálezu zanedbaného Ferrari Testarossa nelenil a začal pátrat po majiteli, kterého se mu nakonec podařilo odhalit. Majitel dokonce souhlasil s tím, aby youtuber natočil, jak se na autě podepsalo horké a vlhké podnebí, které v Portoriku panuje. Asi vás nepřekvapí, že exteriér italského sporťáku trpěl a vypadá hrozně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Na prodej za 30 tisíc dolarů

Majitel nakonec youtuberovi nabídl, že mu auto odprodá. Navzdory tomu, že se o něj dlouhá léta nestaral, si Ferrari ocenil na 30 tisíc dolarů, tedy asi 650 tisíc korun. Na první pohled jde o solidní nabídku, protože opravený vůz by vzhledem, k tomu, že motor a všechny další součástky jsou původní, stál i několikrát tolik. Problém je ovšem v převozu auta z Portorika do Velké Británie, případně do Spojených států, který je časově i finančně náročný.

Ferrari znovu jezdí

Youtuber nakonec z nákupu couvl právě kvůli komplikované dopravě. Po zveřejnění videa se ovšem našel jiný kupec, jehož jméno není známo. Tomu se během jednoho měsíce podařilo auto kompletně zrenovovat a podle nejnovějších zpráv se už znovu prohání po silnicích. Nepříznivé počasí se na něm sice podepsalo, ale dokázalo také, že Ferrari jsou poctivá auta, která hodně vydrží.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články