Fiat navštíví budoucnost s modelem 500X 2019 | AutoŽivě

Fiat se vrací zpět do budoucnosti s modelem 500X 2019, co předvádí?

Ačkoliv je nástupce současného Fiatu 500X stále ještě ve vývoji, už teď na něj výrobce láká reklamou v podobě krátkého filmu. Ten prezentuje přechod z minulého století do dnešní doby, v níž ukazuje bezpečnostní prvky, asistenty i další vlastnosti vylepšeného modelu. Dvojice jedoucí ve starém Fiatu 500 tak rázem objevuje kouzlo moderní doby, a zatímco nesleduje cestu, stará se o řízení samo auto.

Mladý pár je z vychytávek Fiatu 500X u vytržení. A aby ne, když auto samo zastaví před přechodem, na němž detekuje chodce, zpomalí v místě s maximální povolenou rychlostí 50km/h nebo srovná směr jízdy, jakmile řidič přejede plnou čáru. Po celou dobu jsou provázeni podrobnou 3D navigací od výrobce TomTom nebo k dispozici jim je informační systém Uconnect na sedmipalcovém monitoru …no na Teslu to sice nemá, ale technologie jsou opravdu vymazlené.

Tenhle kompaktní crossover byl samozřejmě vylepšen i po stránce designové, ačkoliv změny nejsou velké. Přední světlomety nahradí Xenonové, zatímco zadní LEDky budou o protažené pro umocnění moderního designu. K dispozici jsou také informace o motorizaci, a nový Fiat 500X má být osazen dvoulitrem s šestistupňovou manuální převodovkou, ale dostupná bude i varianta s automatickou, a sice devítistupňovou, převodovkou pro ještě větší komfort.

Nový Fiat 500X 2019

Představená vylepšení budou dostupná pro evropský trh, a podle videa i snímků to vypadá, že nás čeká opravdu skvostný kousek, co bude hrát první ligu.
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 305 hlasů
Nahlásit chybu