Fiat se vrací zpět do budoucnosti s modelem 500X 2019, co předvádí?

2019 Fiat 500X
                   

Ačkoliv je nástupce současného Fiatu 500X stále ještě ve vývoji, už teď na něj výrobce láká reklamou v podobě krátkého filmu. Ten prezentuje přechod z minulého století do dnešní doby, v níž ukazuje bezpečnostní prvky, asistenty i další vlastnosti vylepšeného modelu. Dvojice jedoucí ve starém Fiatu 500 tak rázem objevuje kouzlo moderní doby, a zatímco nesleduje cestu, stará se o řízení samo auto.

Mladý pár je z vychytávek Fiatu 500X u vytržení. A aby ne, když auto samo zastaví před přechodem, na němž detekuje chodce, zpomalí v místě s maximální povolenou rychlostí 50km/h nebo srovná směr jízdy, jakmile řidič přejede plnou čáru. Po celou dobu jsou provázeni podrobnou 3D navigací od výrobce TomTom nebo k dispozici jim je informační systém Uconnect na sedmipalcovém monitoru …no na Teslu to sice nemá, ale technologie jsou opravdu vymazlené.

Tenhle kompaktní crossover byl samozřejmě vylepšen i po stránce designové, ačkoliv změny nejsou velké. Přední světlomety nahradí Xenonové, zatímco zadní LEDky budou o protažené pro umocnění moderního designu. K dispozici jsou také informace o motorizaci, a nový Fiat 500X má být osazen dvoulitrem s šestistupňovou manuální převodovkou, ale dostupná bude i varianta s automatickou, a sice devítistupňovou, převodovkou pro ještě větší komfort.

Nový Fiat 500X 2019

Představená vylepšení budou dostupná pro evropský trh, a podle videa i snímků to vypadá, že nás čeká opravdu skvostný kousek, co bude hrát první ligu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co přinese IDEX 2023 Rusku, nebo spíše Rusko IDEXU: zaujmout chce zejména raketometem Tornado-S s údajným dosahem až 300 km
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla
adbz.cz
adbz.cz
Praktiky starých šamanů stojí za zkoušku. Stačí ve skleníku zapálit bobkový list a škůdci se mu vyhnou obloukem