Finský výrobce představil celoroční pneumatiku, která vydrží 120 000 kilometrů

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Finský výrobce pneumatik uvedl na trh novou celoroční pneumatiku pro osobní automobily nazvanou One, která je speciálně navržena pro dlouhou životnost. Pneumatika má vydržet 120 000 km a bude k dispozici v rozměrech od 14 do 20 palců.

Kromě toho se na ni má vztahovat bezplatná záruka, která slibuje, že pneumatiky, které budou poškozené „neopravitelně“, nahradí novými. Nokian – finský dodavatel zimních pneumatik – spouští výrobu své nejnovější pneumatiky, Nokian One, která se bude vyrábět jak v jejím novém závodě v Tennessee, tak v Evropě. One je první celoroční pneumatika Nokian vyvinutá speciálně pro dlouhou životnost. Slibnou vyhlídkou je pneumatika, která lépe zvládne nebezpečné situace na silnici a zároveň má průměrnou životnost 120 000 kilometrů. Stále ale ještě nebyly zveřejněny ceny.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Nokian je výrobce známý díky svým zimním pneumatikám s bezkonkurenční kvalitou a z těchto silných krevních linií pocházejí vlastnosti a zkušenosti prospěšné pro všechny typy pneumatik, nejen pro ty, které se používají v nejchladnějších měsících. Například aramidová vlákna – které najdete v neprůstřelných vestách, stejně jako v bočnicích a běhounu zimních pneumatik Nokian Hakkapeliitta LT3 a R3 – najdou své první využití i v jiné než zimní pneumatice pro osobní automobily. Silná syntetická vlákna jsou začleněna do bočnice pneumatiky, aby pomohla absorbovat nárazy spojené s úderem výmolů do kol, což Češi velmi dobře znají. Aby společnost Nokian získala důvěru, nabízí bezplatný záruční program, který bezplatně nahradí pneumatiku, pokud je neopravitelně poškozena výmolem nebo jinou nerovností na silnici.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Zdroj fotografie: PxHere.com

Nokian slibuje, že One bude mít zlepšené brzdění na mokru a vyšší ovladatelnost oproti aktuální nejlepší celoroční pneumatice Entyre 2.0 a také bude mít nižší valivý odpor. Stejně jako ostatní pneumatiky Nokian má mít i Nokian One na běhounu indikátor bezpečnosti jízdy, který zobrazuje číslo označující zbývající množství vzorku.

Nokian One bude nabízen v 70 velikostech od průměru 14 do 20 palců. Pravděpodobně bude o něco dražší než standardní celoroční pneumatika.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články