Ford omezuje výrobu Fiesty. Důvodem je malá poptávka na jednom z klíčových trhů

                   

Pokud zamíříme do Velké Británie a budeme pátrat po voze, který zde má opravdu velkou oblibu, bude naše zjištění v mnoha směrech opravdu překvapivé. To z důvodu, že tím vozem, který zde má opravdu velkou oblibu, je Ford Fiesta. Nutno však říci, že po období, když zde měla automobilka doslova žně, poptávka začala klesat. A to až tak, že na to musela automobilka zareagovat.

Mohou za to i zmatky kolem Brexitu

Jedním z důvodů celkového poklesu poptávky po vozech Ford Fiesta jsou také zmatky související s Brexitem, který se aktuálně Velké Británie dotýkají. A to nejenom poslední roky, ale i poslední měsíce. Brexit však není jediným důvodem, proč poptávka po dříve dominujícím Fordu Fiesta klesá. Důvodem je i vývoj spojený s automobilovým trhem, čímž chceme naznačit, že u velkého procenta zákazníků probíhá odklon ze segmentu B do jiné oblasti. Jistě nemusíme připomínat, že se jedná o segment klasických SUV nebo segment crossoverů, které aktuálně v Evropě trhají prodejní rekordy.

Ford musí omezovat výrobu

Na výrazně sníženou poptávku po vozech Ford Fiesta ve velké Británii už musí automobilka reagovat. A to snížením výroby. V továrně v Kolíně nad Rýnem, kde se vozy pro britský trh vyrábějí, klesne množství těchto vyrobených aut, což může mít za následek i určité ohrožení pracovníků. A to jak v tom směru, že se jim mohou zkrátit nebo upravit směny, tak dokonce v tom stylu, že se někteří budou muset se svou stávající prací rozloučit.

Tyto kroky Fordu jsou především reakcí na lednový výrazný pokles na britském trhu, který byl spojený s faktem, že zájem o vozy Ford Fiesta se snížil oproti normálu o více než 7 procent. Vzhledem k tomu, jak velkou oblibu zde toto auto má a kolik se jich pravidelně prodá, to rozhodně není zanedbatelné snížení. A podle některých se dá očekávat, že tento pokles hlavně z výše zmíněných důvodů bude pokračovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články