Řidiči si nejspíš našli nový fetiš. Automobilka Ford přišla s pravým motoristickým parfémem

Slavná automobilka Ford přišla s novou vůní, kterou chce oslovit přímo fanoušky a fanynky všech silných motorů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Parfémy jsou světový byznys a cílí na nejrůznější skupiny. Automobilová tematika se mezi vůněmi také občas objeví, vyskytl se tu například Diesel. Ford se ovšem vydal ještě dál a jeho parfém má svou vůní připomínat pořádné spalovací auto. Ford tímto krokem zahájil svou bizarní kampaň. A je potřeba také upozornit na to, že se opravdu nejedná o mizerný vtip. Ford k typu vůně došel skutečným průzkumem mezi motoristy.

Pravá vůně pro pravého milovníka aut

Veřejný průzkum chtěl zjistit, co budou řidiči nejvíce postrádat při přechodu na elektrické vozy. A jasně zvítězila právě vůně benzínu. Ford proto nezaváhal a přišel právě s –pro někoho – velmi bizarní voňavkou. Ta se stala hlavním předmětem rozsáhlé kampaně firmy, konkrétní název je Ford Mach-Eau GT. O platnosti výzkumu ovšem není důvod pochybovat, opravdu existuje obrovská skupina těch, kteří klasické spalovací automobily zkrátka bezmezně milují.

iZdroj fotografie: Pixabay

Parfém Fordu má takový vůz připomínat jako celek. Nejedná se tudíž jen o samotný benzín, ale třeba i o pneumatiky či divokost spojenou se značkou. Pokud jde o konkrétní strukturu výsledků průzkumu, jednomu z pěti řidičů by chyběl právě odér benzínu. Pachovou stopu vozidla by postrádalo dokonce 70 % dotázaných. Není to překvapivé, protože pachy jsou nejsilnějším vjemem a nejvíce v nás fixují vzpomínky na události, konkrétní předměty, lidi nebo cokoli dalšího.

Pach, který vítězí nad ostatními

Zajímavé je, že vůně benzínu, respektive pach klasického automobilu zastínil i další vůně. Pozadu tak zůstalo například i kvalitní víno nebo zrající sýry. Parfém vyrobila renomovaná společnost Olfiction. Výchozím bodem bylo prozkoumat vůně spojené s vozidly na benzín a odhalit konkrétní chemikálie, které za ně můžou. Průzkumem interiérů i „vnitřností“ vozidel tak parfemisté stanovili jednotlivé složky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ty byly následně smíchány s dalšími jako modrým zázvorem, levandulí nebo santalovým dřevem. To dodalo kovový, kouřový a trochu gumový nádech. Byl přidán i zvířecí odstín vůně, který evokuje oblíbené koně ukryté pod kapotou vozidla. Podle Jaye Warda z Fordu je zkrátka vůně benzinového vozidla něco, čeho se spousta řidičů nechce vzdát. Ford Mach je odpovědí, kterou si mohou dopřát kdykoli.

Zdroj: ElektrickeVozy

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články