Přední automobilky nutí EU do zákazu všech aut se spalovacími motory. Polovina lidí si nové auto už nikdy nekoupí

Za pár let už si nekoupíte auto se benzínovým nebo naftovým motorem. Je to dané, je to jisté a neuděláte s tím vůbec nic.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Jednu věc je třeba si ujasnit. Není prvního dubna, takže žádný apríl. Nejedná se o žádný hoax, vycházíme z renomovaného zdroje britského automobilového magazínu. Podle kterého jedny z největších automobilek světa žádají Evropskou unii, aby zakázala prodej aut se spalovacími motory. Konec naftových a benzínových aut se nevyhnutelně blíží. A důvod?

Spalovací auta končí, a na jejich konec tlačí automobilky

Peníze, peníze, peníze. Doteď nebylo oznámeno pevné datum, kdy by měla Evropa přejít z konvenčních motorů na ty elektrické. A to je pro automobilky problém, neví, jak plánovat vývoj a výrobu. A tak namísto toho, aby tlačili na prodloužení výroby klasických spalovacích aut, hází flintu do žita a volají po pevném datumu jejich zákazu.

iZdroj fotografie: Ford
Blue Oval City – nová továrna na elektromobily Ford

Ford investoval asi 44 miliard korun do nové továrny na elektrická auta. V nejbližších letech se očekává produkce cca 1,2 milionu elektromobilů. A tak Ford, Mercedes-Benz, Volvo, Jaguar, Land Rover, GMC společně s dalšími signatáři, podepsali výzvu směrem k EU ke stoprocentnímu zákazu spalovacích aut. Respektive k tomu, aby se k pevnému datumu mohla prodávat auta pouze s nulovými emisemi CO2.

Elektromobily nejsou ekologické, ale to nikdo neřeší

Co na to zbytek světa? No, co asi… Zeptejte se Vladimira Vladimiroviče Putina na jeho názor. Obrazně řečeno. O tom, že by Rusko mělo přejít na elektrická auta nemůže být ani řeč. To samé Asie a jižní polovina amerického kontinentu. Civilizovaný svět se zbláznil a chce pohřbít sám sebe, zatímco zbytek planety si bude dělat co chce. A zaplatíme to my. Tím, že budeme jezdit v drahých elektromobilech, které si ve výsledku většina lidí nebude moct ani dovolit koupit.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Elektromobily vyhrály

Kdy má definitivní konec benzínových a naftových automobilů nastat? Jednotlivé koncerny mají různá data, kdy chtějí přejít čistě na bezemisní produkci. U některých by začátek konce měl nastat už za pár let. Oficiální datum uvedené v žádosti bylo stanoveno na rok 2035. Od toho roku, pokud se vrchnost automobilkám vyhoví, si koupíte v showroomu namísto spalovacího motoru jen bzučící elektrostroj s omezeným dojezdem a přemrštěnou cenou.

Tak co, máte z konce spalovacích aut strach nebo radost?

Zdroj: AutoExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě