Golf IV s extrémním výkonem 1200 koní předjel i samotné Buggati Veyron. Všem vytřel na videu zrak

Všichni známe čtyřkové golfy, které mnozí lidé volí jako své první auto, aby se naučili řídit. Někteří si však s tímto vozem dokáží pohrát natolik, že předjede i Buggati.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Wagner Tuning
                   

Při pohledu na tento historický Golf IV můžete mít na první pohled dojem, že jde o vizuálně vyladěnou sériovou kopii, na kterou majitel namontoval sportovní výfuk, aby zlepšil zvuk svého auta. Co kdybyste se však dozvěděli, že tento vůz dokáže ve sprintu na 800 metrů předstihnout i samotné Bugatti Veyron? Ne, opravdu to není vtip. Níže se můžete podívat na video zmíněného „golfíku“, které vám vytře zrak. 

Nejrychlejší Golf IV na světě?

Koupit si v dnešní době Volkswagen Golf čtvrté generace v nejvýkonnější verzi R32 je téměř nemožné. Zaprvé se tato auta v dobrém stavu na trhu s ojetými vozy prakticky nevyskytují, a zadruhé, když už na nějaký slibný kousek náhodou narazíte, jeho cena může dosáhnout až na částky v řádech sta tisíců, ne-li milionu korun. Model, který nyní uvidíte na videu, je však ještě výjimečnější než již vyšperkovaná sériová verze těchto vozů. Podívejte se sami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozbor a popis auta 

Stroj upravený specialisty z Don Octane a Wagner Tuning disponuje výkonem 1200 koní a točivým momentem nejméně 1200 Nm. Druhá hodnota je však podle ladičů, kteří vůz vylepšili, počítačově podhodnocená, a ve finále může být ještě mnohem vyšší. Není tak divu, že tento čtyřkový Golf dokáže zrychlit za správných podmínek lépe než král hyperaut, jako je samotný vůz Bugatti Veyron. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Co ale stojí za tak extrémním výkonem? Konstruktéři sdělili, že autu přidali obrovské turbodmychadlo Garrett GTX4202R, které v kombinaci s některými novými díly motoru pomohlo dosáhnout tak neuvěřitelného výkonu. O přilnavost všech kol se stará upravený systém 4Motion, který u modelu R32 rovněž není součástí standardní výbavy. Výsledkem je tak skutečnost, že stroj na videu ujede půl míle (cca 800 metrů) za méně než 16 sekund a jeho maximální rychlost je 325 km/h. To už je na takového staříka poměrně dobré.

Zdroj: Wagner Tuning, Don Octane, Auto Motive Mike

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ultimátní zabiják lodí, proti němuž nebude obrany: Čína pracuje na rychlém „raketo-torpédu“ s nadzvukovou rychlostí
Události247.cz
Události247.cz
Jako za bolševika: Putin nadělí Rusům nepříjemný vánoční dárek. Na potraviny si podle nového videa vystojí pořádné fronty
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Lechtání může ublížit dítěti i dospělému: Smích vždy neznamená zábavu, může to přejít až k týrání
adbz.cz
adbz.cz
Čtyři věci, které orchideje k smrti nenávidí. Kdo se jich vyvaruje, může se z nádherných květů těšit po celý rok