Golf IV s extrémním výkonem 1200 koní předjel i samotné Buggati Veyron. Všem vytřel na videu zrak

Všichni známe čtyřkové golfy, které mnozí lidé volí jako své první auto, aby se naučili řídit. Někteří si však s tímto vozem dokáží pohrát natolik, že předjede i Buggati.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Wagner Tuning
                   

Při pohledu na tento historický Golf IV můžete mít na první pohled dojem, že jde o vizuálně vyladěnou sériovou kopii, na kterou majitel namontoval sportovní výfuk, aby zlepšil zvuk svého auta. Co kdybyste se však dozvěděli, že tento vůz dokáže ve sprintu na 800 metrů předstihnout i samotné Bugatti Veyron? Ne, opravdu to není vtip. Níže se můžete podívat na video zmíněného „golfíku“, které vám vytře zrak. 

Nejrychlejší Golf IV na světě?

Koupit si v dnešní době Volkswagen Golf čtvrté generace v nejvýkonnější verzi R32 je téměř nemožné. Zaprvé se tato auta v dobrém stavu na trhu s ojetými vozy prakticky nevyskytují, a zadruhé, když už na nějaký slibný kousek náhodou narazíte, jeho cena může dosáhnout až na částky v řádech sta tisíců, ne-li milionu korun. Model, který nyní uvidíte na videu, je však ještě výjimečnější než již vyšperkovaná sériová verze těchto vozů. Podívejte se sami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozbor a popis auta 

Stroj upravený specialisty z Don Octane a Wagner Tuning disponuje výkonem 1200 koní a točivým momentem nejméně 1200 Nm. Druhá hodnota je však podle ladičů, kteří vůz vylepšili, počítačově podhodnocená, a ve finále může být ještě mnohem vyšší. Není tak divu, že tento čtyřkový Golf dokáže zrychlit za správných podmínek lépe než král hyperaut, jako je samotný vůz Bugatti Veyron. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Co ale stojí za tak extrémním výkonem? Konstruktéři sdělili, že autu přidali obrovské turbodmychadlo Garrett GTX4202R, které v kombinaci s některými novými díly motoru pomohlo dosáhnout tak neuvěřitelného výkonu. O přilnavost všech kol se stará upravený systém 4Motion, který u modelu R32 rovněž není součástí standardní výbavy. Výsledkem je tak skutečnost, že stroj na videu ujede půl míle (cca 800 metrů) za méně než 16 sekund a jeho maximální rychlost je 325 km/h. To už je na takového staříka poměrně dobré.

Zdroj: Wagner Tuning, Don Octane, Auto Motive Mike

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články