Google vydal nový Android Auto. Chybí widgety, spodní lišta a objevil se tmavý režim

                   

Mít ve voze velký displej je dnes v podstatě standard. Nutno říci, že některé automobilky využívají své vlastní systémy, zatímco jiné jsou otevřené tomu, že uživatel může používat to, co dobře zná. Mezi takový systém patří i Android Auto od společnosti Google. Jde o aplikaci, díky které je možné snadno přenést funkce z mobilního telefonu přímo na obrazovku infotainmentu. Stačí jenom propojit mobil s autem a synchronizace se o vše postará.

Google ohlásil, že vyšla nová verze Android Auto

Společnost nyní ohlásila vydání aktualizované verze. Ta nese označení v4.5.5928. Co daná novinka přinese? Podívejme se. Pokud ji budete chtít vyzkoušet, je samozřejmě nutné provést aktualizaci na svém mobilním telefonu. Vše by mělo jít hladce. Pokud ne, doporučujeme vyčištění mezipaměti a aktualizaci zopakovat.

Důraz na zjednodušení po všech stránkách

Aplikace Android Auto přinesla v první řadě velké zjednodušení. Cílem byla snaha zbavit se všech možných rušivých věcí, které mohou uživatele nejenom obtěžovat, ale mohou mu dokonce i bránit běžnému použití. Výsledkem těchto změn je skutečně lepší přehlednost. To se hodí hlavně, když jsou funkce ovládány při řízení, kdy nelze dlouhé vteřiny hledat a zkoušet.

Zaujmou tmavé barvy

Jednou z hlavních změn, kterou aktualizace Android Auto přináší, je také důraz na tmavé barvy. Došlo tak k výraznému ztmavení, což se bude hodit těm, kteří jezdí za horších světelných podmínek a v noci. Světlo z infotainmentu už je nebude tolik obtěžovat a ovládání bude opět mnohem jednodušší.

Obrazovka s widgety je minulostí

Další výraznou změnou je to, že byla odstraněna obrazovka s widgety, která dle vyjádření Googlu nebyla až tak využívaná, jak si původně myslel. Místo ní se objevila aplikační mřížka, kterou velmi dobře znají ti, kteří využívají konkurenční systém v podobě Apple Carplay. Nejde ale o jedinou věc, kterou už v aplikaci nenajdete.

Ani lištu rychlého přístupu zde nenajdete

Zmizela také lišta rychlého přístupu, která se objevovala ve spodní části. I tady však Google myslel na náhradu. Místo lišty umožní použití několika aplikací najednou. To v praxi znamená třeba možnost mít zapnutou hudbu a sledovat název písně i umělce a stejně tak vidět i mapu, pokud je zapnutá navigace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články