Gumové, nebo textilní koberečky? Poradíme vám

                   

Gumové podlahové rohože nebo koberečky se snadno čistí a v poměru k ceně odvádějí nejlepší práci vzhledem k ochraně podlah. Jsou vyrobeny tak, aby sloužily v drsnějším prostzředí a nepříznivých klimatických podmínkách. Pokud hodně jezdíte tam, kde je dlouho sníh, mokro, bahno nebo třeba stavební suť, rozhodování je snadné. Gumové koberečky stačí vyndat, opláchnout hadicí a už můžete opět cestovat s čistou podlahou.

Jaké jsou nevýhody? Většina gumových podlahových autokoberců je vyráběna pouze ve třech barvách – černé, šedé nebo béžové (i když existují i výjimky).Zatímco ve výše uvedených barvách seženete koberečky pro všechna auta, pokud chcete jinou barvu, nejspíš nebudou úplně sladěné s vnitřkem vašeho auta. I tak gumové koberce, které mají barvu blížící se vašemu intzeriéru vypadají lépe.

Textilní autokoberce na zakázku jsou skvělou alternativou ke kobercům z továrny, protože obvykle poskytují lepší ochranu, více toho zakryjí a dokonce přijdou na nižší částku než koberce od prodejců v showroomech. Pokud obvykle nevnášíte do auta hodně nečistot, ale přesto chcete mít zakrytou podlahu, textilní koberce udělají dobrou službu.  K dispozici jsou v široké škále barev a pečlivě zvolená barva bude velmi blízko vašemu interiéru. Samozřejmě jsou velice populární u mnoha předváděcích a luxusních vozů. V různých cenových relacích je k dispozici široká škála stylů koberců, včetně těch, které jsou vyrobeny z odolného materiálu, pletené z vlny či nylonu a existuje i luxusní plyšové provedení. Autokoberce mohou mít také vyšité logo automobilky, iniciály majitele auta nebo rovnou jméno nebo mohou být třeba ve vícebarevné variantě pro dokonalou personalizaci. To je hlavní důvod, proč jsou kobercové rohože oblíbené u předváděcích a luxusních vozidel, Co je pro vás nejlepší?

Jak jsme již zmínili, snažíme se vám pomoci rozhodnout se, zda potřebujete gumové nebo textilní koberce. Podívejte se srovnání níže a zjistěte, které jsou pro vás nejvhodnější.

Gumové podlahové rohože volte, pokud se na vás vztahuje něco z následujícího:

 • Často nastupujete do auta, když je mokro, sníh nebo se pohybujete v bahně a písku.
 • Pravidelně přepravujete špinavý náklad (potraviny, rostliny apod.)
 • Vaši psi nebo jiná zvířata rádi běhají blátě.
 • Máte manželku, děti nebo přátele, kteří mají vždy špinavé boty
 • Jste opravdu dobrý ve vylévání vaší ranní kávy.

Textilní koberečky si pak pořiďte, pokud:

 • Chcete jen nahradit tovární rohože
 • Váš interiér se příliš neušpiní
 • Chcete, aby koberce více ladily s vaším interiérem (můžete si vybrat z více barev )
 • Máte luxusní vozidlo
 • Chcete mít na autokobercích logo výrobce vašeho auta
 • Chcete, aby vaše rohože měly vyšité vaše iniciály, jméno vašeho auta atd.
 • Chcete zvláštní design, který bude odpovídat prošití sedadel, nebo neobvyklé barvy

Doufáme, že tím se pro vás rozhodování stalo snadnějším – pokud máte další otázky nebo potřebujete další objasnění, neváhejte se zmínit v diskusi pod článkem.

Zdroj: realtruck
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články