Hasič se rozpovídal o dopravní nehodě, při které oživoval malého kojence

Na sociálních sítích se občas objeví dojemná zpráva z hasičského sboru nebo nemocnice. Dojemný příběh popisuje pocity, jak hasič bojoval o život malého miminka.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Při nehodě došlo k čelnímu nárazu automobilů Volkswagen a Škoda, a v jednom z nich seděla matka se svými třemi dětmi, z nichž nejmladší, teprve 11měsíční miminko, při nehodě utrpělo vážná zranění. Na vině byl zdrogovaný řidič, který si těsně před jízdou „zahulil“. Tragická zpráva obletěla celý svět i proto, že o záchranu batolete dlouho usiloval jeden ze zasahujících hasičů. I přes rychlý zásah a maximální úsilí však skončilo situace tragédií a matka se zbylými dvěma dětmi byla hospitalizována.

Po tragédii promluvil jeden ze zasahujících hasičů

V osudný den se na místě nehody ocitli také hasiči, kteří se snažili vyprostit osoby uvězněné v automobilech. Jeden z nich, příslušník dobrovolného hasičského sboru, popsal své pocity při záchraně právě malého batolete. Nikdo nedokáže popsat pocity, které při tom lidé v záchranných složkách cítí a nevědí, co se odehrává před jejich očima. Hasič klečel nad dítětem a snažil se mu zachránit život.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ilustrační fotografie

Výzkum ukázal, že řidič vozu značky Volkswagen řídil pod vlivem marihuany a amfetaminů. Do auta sice nenastoupil s tím, že chce někoho zabít, ale každý by si měl být vědom následků, které mohou nastat za situace, že si vzal drogy nebo požil alkohol a sedl za volant. Podle lidí by měl být řidič souzený za jednání s možným úmyslem vraždy. Mladík byl zatčen a vyslechl si obvinění ze smrtelné dopravní nehody. Proti hříšníkovi navíc hraje, že neměl řidičský průkaz a už dříve mu byl udělen zákaz řízení.

Oběťmi jsou skuteční lidé z milujících rodin

Smrtelné dopravní nehody nejsou jen statistiky. Jsou to lidé, kteří mají své rodiny, s nimiž plánují budoucnost. Denně se ze zpráv dozvídáme, kolik lidí zemřelo kvůli nepozornosti ostatních řidičů. Pokud se stanete součástí dopravní nehody, na nic nečekejte a pokud je to možné, pomozte lidem, kteří mohou být uvnitř auta. Připomínají to také slova hasiče, který poukazuje na to, že pro spoustu řidičů jsou nehody jen překážka na silnici nebo atrakce, kterou je potřeba zdokumentovat a vložit na sociální sítě.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ilustrační fotografie

„Ten, kdo uvidí nehodu, by měl zastavit, vzít autolékárničku, hasicí přístroj a další praktické vybavení, které může pomoci při vyprošťování nebo záchraně lidského života. Uvidíte spoustu krve, zlomeniny, lidské utrpení – je ale potřeba se překonat a pomoci. Mezi obětí může být i dítě, které nebude schopné si samo pomoci,“ řekl hasič, který při nehodě pomáhal. „Když klečíte nad ležícím dítětem, které umírá, a snažíte se mu zachránit život, nemyslíte na nic jiného. Přemýšlíte ale nad tím, proč kolem vás projíždějí auta, která nezastaví na pomoc.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články