Hit milovníků kempování: Obytný vůz Citroën s výsuvným tělem je na prodej

                   

Kempování má u nás dlouhou tradici. Komu nebyl dost dobrý stan, pořídil si karavan a ti nejmovitější dokonce obytné auto. Jejich popularita rozhodně není spojena s několika posledními lety. I když u nás top tak vypadat mohlo, v zahraničí byly velmi rozšířené. Vznikala celá řada modelů, o kterých však můžeme říci, že se žádná nevyrovná modelu s označením Citroën HY. Proč?

Citroën HY je unikátní obytňák s výsuvným tělem

Na trhu moderních a luxusních obytných vozů se dnes setkáte s variantami, které nabídnou svou vlastní garáž s možností parkování osobního vozu, stejně jako nabídnou modifikace svých prostor. Předchůdcem takových obytných aut je zcela určitě legenda Citroën HY. Obytné auto, jehož výroba začala krátce po druhé světové válce. A jeho produkce se nezastavila téměř 34 let. Během této doby vznikla řada modifikací a my se podíváme na tu patrně nejzajímavější. Verzi s výsuvným tělem.

Unikátní koncepce auta

Základem tohoto řešení byl stále klasická verze označená jako Citroën HY. Právě tu si vzala v šedesátých letech do parády společnost Filca France, která v roce 1970 představila finální řešení, které bylo doslova revolucí. Auto umožnilo výrazně rozšířit své tělo, díky systému jednoduchého výsuvy. Zajímavým faktem je i to, že toto řešení nebylo původně určeno pro milovníky kempování, ale jako varianta polní nemocnice, která by byla nasazena v terénu.

Auto si lze koupit

Výsuvná verze Citroën HY je nyní k dispozici v aukci v USA. A jaká je cena? Ta vyvolávací je stanovena na částku 45 000 amerických dolarů. V přepočtu mluvíme o sumě přesahující jeden milion korun českých. Jak vysoko se nakonec vyšplhá, to je otázka. Stejně jako to, zda si nový majitel automobil koupí jenom jako součást své sbírky, nebo si ho skutečně zrenovuje tak, aby s ním mohl vyrazit na své cesty. Kempovat a poznávat svět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články