Hitem letošních Vánoc jsou skutečné dárky a zážitky

                   

Víte, co Češi nejčastěji darují? Oblečení. A víte, po jakém dárku nejméně touží? Po oblečení. Co z toho vyplývá? Že (až na výjimky) často darujeme to, co ten druhý neocení. Není nejvyšší čas přestat plýtvat penězi a darovat dárky, které skutečně potěší? Hitem letošních Vánoc tak jsou tzv. skutečné dárky a zážitky všeho druhu.

Proč zážitky tak letí? Protože se nedají zhmotnit a většinou je máme v paměti na pěkně dlouhou dobu. Ty nejintenzívnější doslova na věky. Vzpomínky zkrátka ze své paměti hned tak nevymažeme. A déle si uchováváme ty dobré, zatímco ty špatné mizí v propadlišti dějin.

Jaký byl váš nejintenzívnější zážitek?

Schválně, jaký byl váš dosavadní nejintenzívnější zážitek? Ženy zřejmě zmíní porod svého dítěte. V závěsu hned za ním většinou bývá svatba, zásnuby, první políbení. Ale také první den ve škole a první let letadlem. A následný první zaoceánský let. Vše poprvé je magické, nemyslíte? Zkuste proto letošní Vánoce pojmout trošku jinak. Zamyslete se, co by vaši blízcí mohli dělat poprvé. A co jejich vzpomínkám bude nějakou dobu dominovat.

Zážitková jízda, nebo zážitkový let? Obojí!

Miluje váš bratr rychlá auta? A rád by se projel třeba ve Ferrari? Proč mu tedy tuto jízdu nedopřát? Ne, nenabádáme vás k tomu koupit mu hned Ferrari. Jízdu v něm si však užít může. Stejně tak v tanku, v Chevroletu a v letadle. Dárkem v tomto případě bude zážitková jízda, popřípadě zážitkový let.

Pilotem na zkoušku

Obdarovaný se díky němu může stát třeba pilotem na zkoušku, a vyzkoušet si pilotování skutečného letounu či vrtulníku. A to i přesto, že v kokpitu letadla před tím nikdy neseděl. Řízení letadla se samozřejmě po patřičném proškolení bude věnovat plných osmdesát minut. A přistane hned na třech letištích. Bez ohledu na hranice ČR nutno podotknout.

Letadlem až do Chorvatska? Proč ne?

Vyrazit bude moci nad Alpy, nebo přímo do Chorvatska. Tento výlet se sice protáhne na tři dny, ale obdarovaný ho zase bude moci spojit se svou letní dovolenou. Bude-li ochoten na realizaci svého dárku dlouho čekat. Zážitkem ovšem může být i pilotování vrtulníku. Ten ke svému vzletu nepotřebuje dlouhou rozjezdovou dráhu. Co vy víte, třeba obdarovaný se svým vrtulníkem bude přistávat na střeše svého domu. Díky vašemu dárku.

Vyhlídkové lety nejenom pro babičku a dědu

Skvělým dárkem ovšem mohou být i vyhlídkové lety. Obzvláště pro ty, kteří by do skutečného kokpitu hned tak neusedli. Z tohoto důvodu zážitkové a adrenalinové dárky vybírejte s přihlédnutím na věk a fyzickou kondici obdarovaného. Babičku s dědou zřejmě nepotěší seskok padákem, ale takový vyhlídkový let už ano.

Letecký zážitek na míru

Uvažujete o uspořádání netradiční firemní akce či teambuildingu? I ten se může uskutečnit v oblacích. Dopřejte svým zaměstnancům adrenalin v pravém slova smyslu. Je libo vyhlídkový let nad Karlštejnem, Pálavou či Beskydami? Romantický let v oblacích? Pilotování obřího letounu v simulátoru? Nebo skutečného letounu či vrtulníku? Pokud své zaměstnance dobře znáte, připravte jim zážitek na míru. Jsme si jisti, že budou u vytržení. A vy s nimi!

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články