Hlavní chyby řidičů v momentě, když jsou zastaveni policií

                   

Každý řidič je občas zastaven policií na silnici a vykroutit se z toho legální cestou nelze. V takovém případě je hlavní nedělat zbytečné chyby. Jinak nejen ztratíte spoustu času, ale můžete také dostat pokutu. Existuje nejméně osm chyb, které řidiči dělají, když je policie zastaví, přitom je velmi snadné se jim vyhnout.

Vystoupení z auta bez vyzvání

Policista může v případě potřeby navrhnout, aby řidič vystoupil z auta. Jinak však může řidič zůstat za volantem a komunikovat s ním skrz stažené okénko. Pokud z auta okamžitě vystoupíte, může vás policista z něčeho podezřívat.

Vysvětlování a výmluvy

Nesnažte se policistovi, který vás zastavil, nic vysvětlovat. Nemá to žádný smysl. Možná vás vůbec nezastavili kvůli tomu, co se snažíte vysvětlit. Proto naše rada zní – nespěchejte s vykládáním karet na stůl.

Pokus o úplatek

České zákony mají řadu opatření nejen pro přijímání úplatků, ale také pro jejich poskytování. Pokud jste již porušili pravidla silničního provozu, je lepší neriskovat a zaplatit pokutu. Jinak mohou být následky mnohem smutnější.

iZdroj obrázku: Pxfuel

Souhlasíte se svým přestupkem, ale ve skutečnosti jste ho neudělali

Policie je také člověk, což znamená, že se může mýlit. Pokud jste si jisti, že jste pravidla neporušili, požádejte o uvedení do záznamu a vyhledejte důkaz o své nevině. Vždy se může objevit kamerový záznam nebo nějaký svědek.

Přiznáte se k tomu, že jste pili alkohol

U některých lidí může trvat odbourání alkoholu z krve déle, než je obvyklé u jiných.Pokud jste tedy například předchozí den slavili, nic jste nenadýchali, ale přiznali se, může vás policista přesto poslat na lékařskou prohlídku, která ukáže pozitivní výsledek.Pak bude těžké dokázat svou nevinu.

iZdroj obrázku: Pxfuel

Zbytečné nervy a emoce

Někteří řidiči, když je zastaví policie, začnou tlačit, vyhrožují, že zadělají policistům na problémy atd. Toto je špatná metoda komunikace s donucovacími orgány. Jen se tak můžete dostat do potíží. Policista vás možná zastavil pouze kvůli běžné rutinní kontrole, ale po takovém zahájení rozhovoru adekvátně zareaguje a bude se k vám chovat nepříliš pozitivně.

Nechlubte se znalostí zákonů

Stává se, že řidiči, kteří cítí svou nevinu v rozporu s dopravními pravidly, to řidičům začnou dokazovat. Rovněž odkazují na literu zákona a hrají si na právníka (pokud jím dokonce nejsou). To je špatný přístup. Pokud si myslíte, že jste neporušili pravidla silničního provozu – napište o tom do zápisu. Mimochodem, někdy policie své chyby přizná. Ale to se stane, když s nimi budete mluvit klidně, bez nervů a hádek.

iZdroj obrázku: Flickr

Nepokoušejte se vtipkovat

Mít smysl pro humor je velmi dobré. A umět vtipkovat vhodným způsobem je ještě lepší. Policie dělá svou práci. Prostě nemohou fyzicky vést vtipný rozhovor s každým zastaveným řidičem. Komunikujte s policií uctivě, klidně, bez lichotek, drzosti a vtipů. Pokud vás nechá jít a přeje vám klidnou cestu, pouze popřejte příjemnou službu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články