Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Poradíme vám

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře. Nikoliv v přízemí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Cena zlata láme rekordy

V posledních několika týdnech cena zlata nejenže láme rekordy, ale také přináší investorům mimořádné výnosy. Zmíněný růst je dán rychlou reakcí trhu na globální ekonomické nejistoty, přičemž analytici předpokládají, že trend vzestupu cen zlata bude pokračovat i v nadcházejícím období.

Přestože zlato představuje pro mnoho lidí atraktivní investici, v České republice není situace kolem jeho nákupu zcela jednoduchá. Žádná česká mincovna totiž nevyrábí zlato ve formě cihel a slitků, což znamená, že většina cihel dostupných na tuzemském trhu pochází ze švýcarských rafinérií. Zajímavým aspektem je, že i když se jedná o identické slitky, různí prodejci je nabízejí za velice odlišné ceny, což může způsobit značné zmatky mezi potenciálními investory.

Zvažujete investici do zlata? Buďte konzervativní

Pro ty, kteří zvažují investici do zlata, se doporučuje konzervativní strategie. Znamená to tedy, že byste se měli zaměřit na nákup fyzického zlata, tedy cihel či mincí. Investoři by se měli vyhnout virtuálním formám zlata nebo investičním plánům spoření ve zlatě, které nemusí být zcela transparentní, a tím pádem bezpečné. Rovněž nákup akcií zlatých dolů může být rizikový, neboť není zaručeno, že dané doly nejsou již vytěžené.

Zlaté pravidlo pro nákup zlata tedy zní – investujte pouze do zlata, které můžete mít fyzicky u sebe a jehož hodnotu lze jednoznačně ověřit.

Investiční zlato a jeho výhody

Investiční zlato je jedním z nejtradičnějších a nejpopulárnějších investičních nástrojů po celém světě, přičemž jeho popularita je založena na několika výhodách.

  • Zabezpečení proti inflaci: Zlato je považováno za efektivní zajištění proti neustále rostoucí inflaci. Historicky cena zlata rostla, když hodnota měny klesala.
  • Uchovatel hodnoty: Zlato je taktéž vnímáno jako uchovatel hodnoty, což se o papírových penězích říct nedá. Často jsou totiž měny ovlivněny politickými situacemi a ekonomickými změnami, kdežto zlato si udržuje svou hodnotu i přes politické či ekonomické turbulence.
  • Diverzifikace portfolia: Investice do zlatých slitků diverzifikuje investiční portfolio. Vzhledem k tomu, že cena zlata nekoreluje s akciovými trhy či dluhopisy, snížíte tím celkové riziko portfolia.
  • Likvidita: Zlato je i vysoce likvidní aktivum, což znamená, že ho snadno prodáte na světových trzích za tržní cenu. V okamžiku, kdy budete zkrátka potřebovat hotovost, zlato prodáte, a to kdykoliv a kdekoliv.

Tak neváhejte a začněte se zabezpečovat, a to například i na důchodový věk. Zlato je ideální volbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články