Hledáte zábavné auto na léto? Zjistěte, jak ho vybrat

i Zdroj fotografie: Audi
                   

Silné předokolky

Pokud Vám jde především o výkon a chcete si užít auto na různých površích, potom je silná předokolka tou správnou volbou pro Vás. Často sebou přináší i výhodu, kterou u sportovního auto hledá sice málokdo, ale může Vám pomoct přesvědčit partnerku, že takové auto zkrátka potřebujete. Tou výhodou je relativní praktičnost takového vozu, protože ve většině případů se dá používat celoročně, pojme 4 pasažéry a odveze i velký nákup. Mezi hlavní zástupce této kategorie patří bezesporu Volkswagen Golf ve variantě GTI nebo R32, dále francouzský Renaulte Mégane RS či klasický Ford Focus ST. Všechna tato vozidla navíc můžete najít jak v pěti, tak třídveřovém provedení.

Zábavné zadokolky

Jestli jste spíše fanoušky jízdy bokem, určitě bude Vaše pozornost směřovat na auta s pohonem zadních kol. Tato kategorie vozidel nabízí podstatně nižší zastoupení v nabídce, ale pokud chcete zkusit jízdu dveřmi napřed, určitě si vyberete. Mezi špičku této kategorie lze určitě zařadit japonský Nissan 350Z, který i po letech od jeho představení stále nabízí jak zajímavý výkon, tak atraktivní design. Pokud vyznáváte spíše evropské značky, potom pro Vás může být správnou volbou BMW M3, které má zaručeně dostatek výkonu na to, abyste zadní kola v zatáčce utrhli. Jestli ani toto není Váš šálek kávy, porozhlédněte se po klasice – Ford Mustang Tento vůz má skvělý zvuk a dokáže přitáhnout pozornost.

Nebe nad hlavou

Teplé letní večery a víkendové výlety svou atmosférou přímou vybízí k relaxaci a možnou formou, jak si užít zážitek z jízdy, mohou být právě kabriolety. U kabrioletu vždy pamatujte na to, že jejich použití je v našich krajinách možné skutečně pouze pár měsíců v roce a proto může být jejich prodej po sezoně komplikovaný. Pokud Vás láká zažít pocit s jízdou bez střechy nad hlavou, může být Váš nákup velice levný. Peugeot 206 CC, který byl průkopníkem mezi levnými kabriolety, se dá pořídit již od padesáti tisíc. Pokud si chcete připlatit za, mohly by Vás zajímat modely Audi, a to především TT cabrio nebo Audi A4. Ve verzi kabrioletu můžete pořídit i výše zmíněný Mustang, který Vám, dle našeho názoru, přinese největší zážitek z jízdy v kabrioletu. Veškeré automobilů včetně interiérů naleznete v galerii níže:

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub