Hlupák v zipu zablokoval řidiče, snažil se vychovávat a zavolal policii. Sám dostal pokutu, doteď neví za co

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne. Když někdo volá na druhého policii a udává, sám může dostat pokutu za přestupek.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Motoristé neumějí zipovat, jak ti na našich silnicích, tak kdekoli jinde v Evropě, třeba u polských Katovic. Dokládá to video níže v článku. Na záběrech je člověk, který se snažil vychovávat jiného řidiče, bez varování ho udal policii. A obratem sám od policie dostal pokutu. Upřímně je třeba připustit, že by asi nebyl jediný, kdo by neobstál před dotazem, jak správně zipovat. Co je na tom tak těžkého? Pravidlo zipu je přitom jednoduché.

Řidiči notoricky nezvládají pravidlo zipu

Silnice má dva souběžné pruhy, jeden končí a je třeba, aby se řidiči zařadili do jednoho společného pruhu. Princip je takový, že řidiči v pruhu, který pokračuje, jedou s dostatečnými rozestupy. Řidiči v pruhu, který bude končit, jedou stejně tak, ideálně se řadí za sebe, aby auta byla cik-cak. Tedy aby vozy v jednom pruhu měli po boku mezeru v druhém pruhu a naopak.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Těsně před místem zúžení se vždy první řidič před koncem pruhu zařadí do mezery mezi dvě auta v pruhu, který pokračuje. A to mezi auto, které je na úrovni zúžení a druhé, které je za ním. Jako když do sebe zapadají střídavě zuby zipu. Logicky. Odtud také název. Nicméně řidiči dělají chybu. Ti v pruhu, který pokračuje bez přerušení nepouští řidiče z končícího pruhu. Asi proto že si myslí, že ti, co jedou v druhém pruhu, jsou prevíti, kteří „chtějí předjíždět“.

Hlupák udal řidiče policii. A sám dostal pokutu

Naopak řidiči v pruhu, který končí, se řadí příliš brzy, a to „aby je tam někdo pustil a stihli se zařadit“. Tím však systém zipu nabourávají, vytvářejí zácpy, blokují ostatní. Hlupák na videu namísto, aby v pokračujícím pruhu udělal místo pro auto z pruhu končícího, měl asi pocit, že do něj řidič najíždí. Vystoupil z auta, čímž zablokoval místo, které už tak bylo dost neprůjezdné a zavolal policii. Co nahlásil, se neví, těžko říct.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle dostupných informací policie skutečně přijela a pokutovala. K velkému překvapení oznamovatele však ne toho, kdo chtěl najíždět z končícího pruhu. Lístek od policie dostal člověk, který sám policii zavolal. Je zjevné, že nemohl chápat, za co a proč. Což je vlastně to, co je na celé situaci smutné. I když by zápletka mohla působit komicky, fakt, že lidi nechápu, jak plynule jezdit, navíc na sebe práskají a udávají se, neukazuje o naší společnosti nic moc pěkného. 

Co si myslíte o udavači, který dostal pokutu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové