Nová Honda Civic R vzbuzuje emoce, je nejrychlejším autem na světě

Honda Civic R 2020 i Zdroj fotografie: Honda
                   

Nejnovější verze Civic R se zatím prohání po tratích, kde podává působivé výkony. Rychlostí překonala i Lamborghini nebo Porsche, zrychlení a točivý moment má enormní.

Na rozdíl od předchozí generace se nejnovější model Honda Civic R nesnaží vypadat skromně. Karoserie se sportovním nádechem naopak ukazuje, že tohle auto prostě umí jezdit rychle, což potvrzuje i rekordní čas, jakým překonal několikanásobně dražší auta. Model je sice zatím maskován, pravděpodobně bude ale představen koncem tohoto roku jako verze pro rok 2020.

Honda Civic R 2020 iZdroj fotografie: Honda

Podle výrobce dokáže zrychlit z 0 na 100 km v hodině během 5,8 sekundy, a dosáhne maximální rychlosti 272 km/h. Pochopitelně jsou i výkonnější vozy, nový Civic R má ale skvělou ovladatelnost a dynamiku. Stejně jako v předchozích generacích, i tady je točivý moment 400 Nm přenášen pouze na přední nápravu. Toho dosáhnete mezi 2 500 a 4 000 otáček za minutu, zatímco při maximálním výkonu nabídne 235kW (320 koní) motor 6,5 tisíce otáček! Dle zjištěných informací je vybavena přeplňovaným 2.0litrovým agregátem.

Představená Honda Civic R je v současnosti královou Nürburgringu, kde si připsala čas 7 minut a 43,8 sekund za projetí 5 148 metrů dlouhého okruhu. To z ní dělá jedno z nejrychlejších aut na světě, a svou výbavou překoná dokonce několikrát dražší vozy. Srovnána byla třeba s Corvette Z06, Lamborghini Aventador, Ferraci Portofino nebo s Fordem GT, jehož cena přesahuje 450 tisíc dolarů (tj. téměř 10,5 milionu Kč).

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články