Nová Honda Civic R vzbuzuje emoce, je nejrychlejším autem na světě

Honda Civic R 2020 i Zdroj fotografie: Honda
                   

Nejnovější verze Civic R se zatím prohání po tratích, kde podává působivé výkony. Rychlostí překonala i Lamborghini nebo Porsche, zrychlení a točivý moment má enormní.

Na rozdíl od předchozí generace se nejnovější model Honda Civic R nesnaží vypadat skromně. Karoserie se sportovním nádechem naopak ukazuje, že tohle auto prostě umí jezdit rychle, což potvrzuje i rekordní čas, jakým překonal několikanásobně dražší auta. Model je sice zatím maskován, pravděpodobně bude ale představen koncem tohoto roku jako verze pro rok 2020.

Honda Civic R 2020 iZdroj fotografie: Honda

Podle výrobce dokáže zrychlit z 0 na 100 km v hodině během 5,8 sekundy, a dosáhne maximální rychlosti 272 km/h. Pochopitelně jsou i výkonnější vozy, nový Civic R má ale skvělou ovladatelnost a dynamiku. Stejně jako v předchozích generacích, i tady je točivý moment 400 Nm přenášen pouze na přední nápravu. Toho dosáhnete mezi 2 500 a 4 000 otáček za minutu, zatímco při maximálním výkonu nabídne 235kW (320 koní) motor 6,5 tisíce otáček! Dle zjištěných informací je vybavena přeplňovaným 2.0litrovým agregátem.

Představená Honda Civic R je v současnosti královou Nürburgringu, kde si připsala čas 7 minut a 43,8 sekund za projetí 5 148 metrů dlouhého okruhu. To z ní dělá jedno z nejrychlejších aut na světě, a svou výbavou překoná dokonce několikrát dražší vozy. Srovnána byla třeba s Corvette Z06, Lamborghini Aventador, Ferraci Portofino nebo s Fordem GT, jehož cena přesahuje 450 tisíc dolarů (tj. téměř 10,5 milionu Kč).

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra