Honda definitivně končí s naftou. Dieselové motory zmizí za 2 roky

                   

Emisní limity, nebo boje některých velkých měst proti naftě jsou hlavním důvodem, proč řada automobilek celkem rapidně omezuje nabídku dieselových motorů. U některých dochází k tomu, že výběr už není tak velký. A potom jsou takové, které chtějí s dieselovými motory skončit úplně. Do této kategorie spadá i japonská Honda, která se rozhodla k poměrně radikálnímu kroku.

Definitivní konec dieselových motorů

Honda se rozhodla, že v celém evropském trhu skončí s dieselovými motory. A nejde o nijak dlouhodobý plán, jelikož konec daných motorizací by měl nastat velmi brzy. Oficiální stanovisko Hondy je celkem jasné. Do roku 2021 skončí definitivně s dieselovými motory v Evropě. Kdo by měl zájem jezdit naftovou Hondou, měl by si ji pořídit do necelých dvou let. Potom tyto motorizace definitivně zmizí z evropské nabídky.

Co má naftu nahradit?

Budoucí plány jsou podobné, jako u řady jiných automobilek. Dominovat mají hlavně hybridní pohony, což znamená že vozy Honda budou kombinovat spalovací motor s elektromotorem. Mluví se ale i o tom, že by se měly objevit i některé čistě elektrické verze. Ať už se Honda přikloní k jakékoliv variantě, jedno je jasné. Dieselové motory vzhledem k možným budoucím problémům již v Evropě nemá v plánu nabízet.

Elektromotor v každém autě

Hovoří se také o tom, že by každý vůz Hondy měl v budoucnu využívat elektromotor. To znamená, že jakýkoliv nový vůz této japonské automobilky bude buď hybridem, nebo čistě elektromobilem. I tyto plány mají své pevné datu. A ani to není nijak výrazně vzdáleno, jelikož se jasně mluví o tom, že k využívání elektromotorů by mělo dojít do roku 2025.

Že jde Honda dlouhodobě tímto směrem naznačuje nejenom populární SUV Hodna CR-V v hybridní verzi, nebo například letos ve Frankfurtu představený městský hybridní automobil nesoucí označení Honda e.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?