Honička za zločinci a policejní výstřely skrze přední okno

Zběsilá policejní honička za zločinci si vyžádala i takové extrémní postupy jako střílení skrze přední okno automobilu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Policejní práce vyžaduje mnohdy brutální a neortodoxní metody, které si vyžádá komplikovaná a vypjatá situace, na kterou se nelze připravit dopředu, ale je nutné se adaptovat a nějak si poradit. Policisté účastnící se tohoto zásahu by měli být vyznamenáni za jistotu v akci a pohotovost v jednání a rozhodování. Videa tohoto typu spolehlivě zásobují internet a pravidelně se stávají virálními, buď jako komedie, nebo příklad špičkového jednání.

Od nešikovných řidiček po precizní zásahy

Není to tak dávno, co se hitem internetu stal „instrybutor“, tedy nahrávka, která ukazuje zoufalost až trapnost polských strážců zákona při výzvě, kterou pro ně představovala žena sedící za volantem. Policie se tak jasně dověděla, že pokusy zatknout podezřelé hned na místě může vést k mnohem větším škodám a problémům, než pomalé propuštění. Nakonec se žena sama vzdala a nechala se policií zajistit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po této události se pochopitelně polské policejní složky staly terčem mnoha vtipů a narážek. Jak ale vypadá podobná situace a její zvládnutí například ve Spojených Státech? Opět je to perfektně vidět na nahrávkách, které se před nějakou dobou objevily kde jinde než na Youtube. Thomas Romero byl členem lokálního FTC gangu a byl postřelen 11. Července 2018 v prostorách samoobslužné myčky aut na Eastern Avenue v Las Vegas.

Skupinka posílající policii kamsi

FTC je akronym pro „Fuck The Cops“ tedy něco jako „do hajzlu s policií“. V tomto případě obdrželi strážnicí hlášení o možném pokusu o vraždu, oběť byla opakovaně střelena a pachatelé unikli z místa činu v tmavém SUV. Samozřejmě pokus o vraždu a zničení benzinové pumpy jsou dvě rozdílné věci. Pointou je ovšem rázná policejní práce a rychlé a pevné rozhodování. Černý Ford, ve kterém pachatelé uprchli, byl policisty rychle nalezen.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nastala honička, při které bylo na policisty vypáleno dvojicí pachatelů 34 ran. Oni ovšem nezůstali nic dlužni a skóre téměř srovnali. Hrdiny nahrávky jsou strážníci William Umana a Paul Solomon, pachateli pak René Nunez a Fi del Miranda, která zásah nepřežil, zatímco Nunez byl zatčen. Podle dostupných zdrojů nebyl ani jeden policista zraněn a stejně tak ani nikdo mimo samotný zásah na pachatelích.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články