Hřbitov zapomenutých kultovních sportovních vozů nalezených v Japonsku

                   

Youtuber Sam Lucas publikuje na svém kanále SAMMIT reporty ze známých japonských motoristických událostí a závodů. Tentokrát se však tento v Jokohamě žijící Američan vypravil na netradiční hřbitov. Nenajdete na něm lidské nebožtíky, ale stará auta. Nejde ovšem o klasické vrakoviště s tunami nepojízdného šrotu, na tomhle vrakovišti najdete desítky slavných aut prestižních značek, jak Sam Lucas dokumentuje ve svém novém videu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Toyota Chaser JZX100

Na venkovním parkovišti je hned několik legendárních sportovních sedanů Toyota Chaser JZX100. Bílé auto s elegantně působící aerodynamickou karoserií je modifikace staršího modelu Tourer V s řadovým šestiválcovým 2,5litrovým přeplňovaným motorem 1JZ-GTE. Chasery se v Japonsku vyráběly mezi roky 1977 a 2001 a objevily se v celé řadě hraných i animovaných filmů.

Nissan Skyline R34

Jen o kousek dál je zaparkovaný Nissan Skyline R34 s demontovanou kabinou a sportovním sedadlem řidiče. Na videu jsou parné tuningové úpravy, které naznačují, že se toto auto používalo na driftování, než bylo vyřazeno jako nepotřebné. Také tento Nissan se objevoval ve filmech. A dokonce i v těch, které jsou populární také u nás. Za zmínku stojí například první dva díly série Rychle a zběsile.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mitsubishi Lancer Evolution VI Tommi Mäkinen Edition

Zajímavý je také další vůz, který se objeví na videu. Není to žádný tuctový sporťák, ale raritní Mitsubishi Lancer Evolution VI Tommi Mäkinen Edition. Na Lanceru je znát, že dlouho nejezdil, a zdaleka není v nejlepším stavu, ale pro sběratele a nadšence by měl vůz pojmenovaný po čtyřnásobném vítězi mistrovství světa v rallye hodnotu i tak.

Na videu naleznete ještě celou řadu dalších zajímavých modelů, které jsou prý všechny na prodej, například:

  • Toyota Caldina 3S-GTE
  • Toyota Mark II JZX90
  • Nissan Skyline GTR R32
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články