Hulvát v BMW porušil předpisy a nedal přednost. Pak plival na druhého řidiče, ten ho ale natočil

Co dělat s člověkem, který porušuje předpisy, a ještě plive na ostatní? Bavit se s hulvátem bez hole je obtížné, tohle na silnice nepatří.

i Zdroj fotografie: Damian B Oh / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Slušnost by měla být jedna ze základních vlastností dobrého řidiče. Slušnost, ohleduplnost, umění řídit plynule a bezpečně. Řidič v BMW, kterého zachytila palubní kamera, evidentně postrádá většinu schopností, které by řidič měl mít. Jak je patrné z nahrávky, tak řidič bavoráku měl dát přednost vozidlu, které najíždělo do křižovatky.

Nejsou značky, platí přednost z pravé strany!

Nikde nejsou žádné značky, není patrné svislé dopravní značení upravující hlavní a vedlejší silnici, takže platí přednost zprava. Ne pro řidiče BMW. Ten si vynucuje právo na přednost v jízdě a protisměrným pruhem se snaží jet, zatímco by měl zastavit a umožnit průjezd autu s kamerou. Přednost podle pravidla pravé ruky mu nic neříká.

iZdroj fotografie: Damian B Oh / Creative Commons / CC-BY-SA

Situace pokračuje zastavením obou aut, a také omezením jízdy automobilů za BMW. A to není všechno, konflikt eskaluje. Idiot z BMW vystupuje a jde k druhému autu konfrontovat řidiče. Vyhrožuje mu, nicméně věc je jasná, pokud opět hrubián nesedne za volant a neodjede, ucpaná křižovatka se neuvolní.

Agresivita nepatři za volant. Plivat na druhého řidiče?!

Muž v BMW potvrzuje svou inteligenci pravěkého primitiva, sedá sice do auta a odjíždí, ale kromě výhrůžek si neodpustí skutečnou oplzlost. Stahuje okýnko a plive na auto s kamerou, které v tu chvíli projíždí kolem. Vrchol ubohosti, ukázka toho, jak se k sobě nejenom řidiči, ale lidi obecně, nemají chovat.

Jen tak mimochodem, toto udělat v době pandemie covidu-19, dá se to hodnotit jako veřejné ohrožení. Asi by nebylo překvapivé, kdyby se řidič poplivaného auta obrátil na policii, více gentlemanské řešení však by asi bylo nechat věc být a plivanec spláchnout v myčce. A doufat, že takových lidí na silnicích není víc.

Co si myslíte o chování řidiče BMW vy?

Zdroj: Cmyk7Cmyk
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě