Hummer H1 vyzval na souboj 3 silná SUV. Zapřáhli je za lano a snažili pod plným plynem přetlačit

                   

Kdo bude silnější v přetahované? Má to být zhruba dvacet let starý Hummer H1, nebo to bude zcela nový Mercedes AMG G 63? I takovou otázku si čas od času někdo položí a tak je na místě to vyzkoušet. A samozřejmě také natočit. A pokud tipujete, že vítězem musí být zcela určitě Hummer, máte pravdu. Ale ještě nevíte, co vše dokáže a že to není jenom Mercedes, který bude poražen.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Carwow.com

Souboj s Mercedesem

Na samotném začátku je tu souboj s Německým vozem. Mercedes AMG G 63 má celkem slušné parametry, jako je čtyřlitrový motor V8 s 585 koňskými silami a točivým momentem unikátních 850 Nm. A celkem váží kolem 2,5 tuny. Proti němu však stojí skutečný kolos, jelikož Hummer H1 je těžší o 1,5 tuny. Pod kapotou má turbodiesel V8 o objemu 6,5 litrů. A parametry? Výkon vozu je 197 koní a točivý moment 583 Nm.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Carwow.com

Jakmile ale dojde ke startu souboje, je celkem jasně vidět, kdo má navrch. Starý Hummer H1 ukazuje svou unikátnost a sílu a nový Mercedes si doslova maže na chleba. Ale tím souboj rozhodně nekončí. Je třeba Mercedesu přece jenom pomoci. Otázkou však je, zda to vůbec bude stačit?

Co takhle tři proti jednomu?

A co když se na pomoc Mercedesu přidává Suzuki Jimny? Už by se mohlo zdát, že síly budou vyrovnané. Ale také ne a Hummer H1 i v tomto souboji dva na jednoho ukazuje, že v přetahované dokáže i proti přesile zvítězit. Takto unikátní toto auto je a jenom potvrzuje důvody, proč se využívalo i v drsném válečném prostředí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Carwow.com

A tak je tu ještě jeden pokus. Na stranu Mercedesu a Suzuki se přidává ještě jeden automobil, a to Mitsubishi L200. Přetahovaná je odstartovaná a v tu chvíli je vidět, že Hummer konečně ztrácí svou dominanci, ale zároveň neprohrává. Souboj v přetahování tří aut proti jednomu skončí v tuto chvíli nerozhodně. Že nevěříte, že je něco takového možné a že toto legendární auto má takovou sílu? Video níže vás přesvědčí o tom, že tomu tak opravdu je.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Carwow.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články